Yeni yıl sezonu geldi ve yüksek teknolojili cihazların Kara Cuma ve sonrasında pek çok alışveriş listesinin başında yer aldığı bir sır değil. Birçok kişi bu yıl sevdiklerine ve arkadaşlarına yeni elektronik ürünler hediye etme planlarına başlamış olabilir. Yeni yıla yeni biri olarak girmek isteyenler ise kendileri için yeni yıl teknolojilerine bakmaya başladılar bile… Ancak, en iyi teknolojik hediyeleri almak için alışveriş yapıyorsanız, yeni yıla kadar dayanacak cihazlar satın aldığınızdan emin olmanız gerekebilir. Bu yeni yıl sezonunda en yeni sürümleri hevesle bekleyenlerin çoğu internet üzerinde araştırmalara başlamış gözüküyor. Birçok kişisel teknolojiler için şimdiden sıraya girerken bir kesim de ev için teknolojik cihaz bakıyor. Bu yılki alışveriş listenizde ne olursa olsun, en yeni elektronik ürünler hakkında okuduklarınızı gözden geçirin ve incelemeye zaman ayırmaya çalışın. Peki, bu yıl hangi popüler cihaz yüzünüzü güldürecek? İşte yeni yılda sevdiklerinize alabileceğiniz en yeni 5 teknolojik cihaz…

Yeni Yılda Popüler 5 Teknolojik Cihaz:

1- Kindle

Kindle, Amazon tarafından üretilen taşınabilir kablosuz elektronik okuma cihazlarından (e-reader) biri olarak biliniyor. Kindle, kâğıda basılmış metne benzeyen keskin bir ekran görüntüsü üreten elektronik kâğıt adı verilen bir görüntüleme teknolojisi kullanıyor. 15,2 cm’lik (6 inç) tek renkli ekrana sahip, ticari bir karton kapaklı kitabın kabaca boyutunda ve ağırlığında olan orijinal Kindle, 200’den fazla e-kitap saklayabiliyor ve ücretsiz bir kablosuz ağ aracılığıyla Amazon.com’dan yeni materyallerle desteklenebiliyor. Kitap okuma alışkanlığı yüksek olan kişiler için ekonomik ve çevre dostu bir teknolojik cihaz olarak öne çıkıyor. Yeni yılda kendinize bir Kindle alarak okuma alışkanlığınızı teknolojik bir hale getirebilirsiniz.

Amazon Kindle Paperwhite

Kullanıcıların e-kitaplara, gazetelere, dergilere ve diğer dijital ortamlara göz atmasına, satın almasına, indirmesine ve okumasına olanak tanıyan cihaz, yalnızca en çok önerilen e-okuma cihazlarından biri olmakla kalmıyor, aynı zamanda birden fazla listeye de giriyor. Küçük değişiklikler harika ürünlerin harika kalmasını sağlıyor. Kindle Paperwhite için de durum bu şekilde görünüyor. Önceki Kindles ve Kindle Paperwhite modelleriyle aynı temel görünüme, mat siyah bir dış materyale ve bir e-mürekkep ekranına sahip model, 6,8 inçlik bir panelle daha büyük olarak öne çıkıyor.

Amazon Kindle

Pil ömrü ve hafif tasarım arıyorsanız, Kindle’ın bu sürümü bu yeni yıl sezonunda doğru seçim olabilir. 1Diğer modellere kıyasla aynı zamanda nispeten uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkıyor. Kindle, altı haftaya kadar kullanımla (günlük 30 dakikalık okumaya dayalı olarak) en yüksek pil ömrüne sahip uygun fiyatlı bir e-okuyucu olma özelliğini taşıyor. Su geçirmezlik veya yüksek çözünürlüklü bir ekran olmadan yaşayabilirseniz, kullanımı çok kolay ve hafif olduğundan kendiniz için iyi bir teknoloji hediyesi olarak dikkat çekiyor.

yeni yilda yeni bir ben diyenlerin edinebilecegi 5yeni teknolojik cihaz teknosa

2- Kulaklık

Özellikle kablosuz kulaklıklar son yılların en popüler teknolojik cihazları arasında yer alıyor. Kablo sorununu ortadan kaldıran bu cihazlar kulak içi ya da kulak üstü modellerle piyasaya sunuluyor. Her gün gelişmiş yeni bir kulaklık modelini piyasada görmek mümkün oluyor. Kablosuz kulaklıklar farklı aktiviteler sırasında hareket özgürlüğü sağlıyor. İş sırasında, yürürken ya da spor yaparken bu kulaklıklarla rahat hareket edebilirsiniz. Yeni yıl için kendinize kaliteli bir kablosuz kulaklık aramanın tam zamanı.

Apple AirPods Pro (2. Nesil)

Apple’ın kulaklıkları, iyi şeylerin küçük paketlerde geldiğini kanıtlıyor. Belli bir fiyata mal olmasına rağmen, uzmanlar neredeyse oybirliğiyle bu AirPod’ları en iyi kulaklık seçenekleri arasında sıralıyor. Basit bir tasarım, kolay bağlantı, harika pil ömrü ve mükemmel bir kılıf sayesinde Apple’ın AirPod’ları, esasen kablosuz kulaklıkları ana akım haline getirmeyi sağladı. Bugün, daha fazla seçenek mevcut olmasına rağmen, Apple’ın temel AirPods’larının sadeliği, onları kablolu kulaklık taşıyan herhangi bir iPhone kullanıcısı için harika bir hediye haline getiriyor.

Sony WH-1000XM4

Bu gürültü önleyici, kulak üstü kulaklıklar, Sony’nin piyasadaki en yeni sürümü değil ancak teknoloji kullanıcılarının onlardan isteyebileceği her şeyi yapıyor. XM4, temel gereksinimler söz konusu olduğunda tüm doğru kutuları işaretliyor. Son derece rahat, inanılmaz derecede hafif bir şekilde geliyor ve harika bir ses kalitesi sunuyor. Mevcut en iyiler arasında gürültü engelleme de sunuluyor.

Sony WH-1000XM5

“En yeni” teknolojiden bahsetmişken, Sony’nin aynı gürültü önleyici kulaklıklardan oluşan yeni modeli, bu yıl teknoloji uzmanlarından neredeyse aynı sayıda iyi eleştiri aldı. Ancak, güncellenmiş modelle devam etmek istiyorsanız Sony’nin bu modelini de tercih edebilirsiniz. WH-1000XM5, piyasaya ilk sürüldüğünde önceki modellerden biraz daha pahalıydı, ancak gelişmiş gürültü engelleme, daha ayrıntılı ses ve daha rahat olan ve gürültü engelleme performansı üzerinde rüzgârın etkisini azaltmaya yardımcı olan yeni bir tasarımla üstün bir ürün haline geldi.

3- El Tipi Oyun Konsolu

El tipi oyun konsolları günümüz teknolojisiyle harika bir teknolojik eğlence olarak ilgi çekiyor. Oyun bağımlılarına taşıma kolaylığı sunan bu cihazlar ile oyunlar bir cebe sığıyor ve her yerde oynanabiliyor. Oyun oynamayı seviyorsanız yeni yıla girerken kendinizi el tipi bir oyun konsolu ile ödüllendirebilirsiniz.

Nintendo Switch

Taşınabilir oyun cihazları, orijinal Nintendo Game Boy’dan bu yana kesinlikle çok yol kat etti. Pek çok kişinin akıllı telefonlarına çok sayıda oyun indirip oynayabilmesine rağmen, Nintendo çeşitli Switch modelleriyle popülerlik kazanmayı sürdürüyor. Bununla birlikte, standart model hala Switch OLED ve Switch Lite’ı geride bırakıyor. Nintendo Switch, yıllardır en iyi ve en uygun fiyatlı taşınabilir oyun sistemi olmakla biliniyor. Açık arayla en iyi seçim olmaya devam ediyor. Çok çeşitli Nintendo modeli; bağımsız oyunlar ve kütüphanesindeki oyunlarla bir TV’ye bağlanabiliyor.

Steam Deck

Valve Steam Deck, piyasadaki ilk el bilgisayarı olmayabilir, ancak bugüne kadarki en başarılısı olabilir. Sistem, oyuncuların evde pahalı bir dizüstü veya masaüstü oyun bilgisayarının önünde oturmak zorunda kalmadan Steam’in geniş PC oyunları koleksiyonuna erişmesine olanak tanıyor. Ancak bu konsol ucuza gelmiyor ve yüksek miktara mal olabiliyor. Pil ömrü hala biraz eksik olduğundan ve her Steam oyunu mükemmel şekilde çalışmadığından, sistem mükemmel değil. Ancak sistem aynı zamanda sık güncellemeler alıyor ve yeni oyunlar sürekli olarak optimize ediliyor.

akıllı saat yeni yil teknolojik cihaz teknosa

4- Akıllı Saat

Akıllı saatler, bileğe takılan akıllı telefon benzeri küçük bir cihaz olarak biliniyor. Birçok akıllı saat, kullanıcıya gelen aramaları, e-posta mesajlarını ve uygulamalardan gelen bildirimleri bildiren bir akıllı telefona bağlı oluyor. Bazı akıllı saatler telefon görüşmeleri bile yapabilmeyi sağlıyor. Kullanıcı, akıllı saati bir dokunmatik ekran, fiziksel düğmeler veya ikisinin bir kombinasyonu aracılığıyla çalıştırabiliyor. Bazı akıllı saatlerde, kullanıcıların sağlıklarını takip etmelerine yardımcı olmak için pedometreler ve kalp atış hızı monitörleri bulunuyor. Bir akıllı saat alarak yeni yılınızı kolaylaştırın.

Apple Watch SE (2. Nesil)

Apple Watch SE (İkinci Nesil), yeni Apple Watch Series 8’in tüm daha sofistike gelişmelerini sunmasa da SE, temelleri ve ötesini kapsayan geniş bir özellikler koleksiyonu sunuyor. Ürün aynı zamanda en uygun fiyatlı akıllı saatler arasında yer alıyor. En yeni Apple Watch’tan çok daha ucuz, ancak aynı özelliklerin çoğunu içeren bu hediye seçeneği, yüksek hızlar, sezgisel yazılım, harika pil ömrü ve rahat bir uyum sayesinde harika bir akıllı saat deneyimi sunuyor.

Apple Watch Series 8

Series 8’den bahsetmişken, bu sadece iyi bir akıllı saat değil, aynı zamanda en iyi fitness takipçileri listesine giriyor. Bununla birlikte, daha uygun fiyatlı SE’nin aksine, Series 8’in fiyatı biraz daha yüksek oluyor. Saat, koşma, bisiklete binme, yürüme ve kuvvet antrenmanını içeren 14 farklı hızlı başlangıç antrenman moduna sahip saat ayrıca Workout uygulamasında yeni antrenmanlar ekleme seçeneği de sunuyor. Otomatik açık hava bisiklet takibi eklenmesiyle de bisikletinize ne zaman atladığınızı algılayabiliyor ve bir antrenmanı etkinleştirebiliyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Apple hayranı değilseniz, bu Samsung akıllı saat yalnızca harika bir alternatif değil, aynı zamanda bu yeni yıl sezonu için iyi bir teknoloji hediyesi olarak öne çıkıyor. Yürüyüş ve bisiklet için GPX dosyalarını içe aktarabilme ve aynı zamanda kendiniz yapmayı unuttuğunuzda dönüş rotalarınızın otomatik olarak haritalandırılması gibi birkaç yazılım özelliği ile birlikte geliyor. Watch 5 Pro, Google’ın Samsung tarafından desteklenen Wear İşletim Sistemi ile destekleniyor. Bu, Google Haritalar, Google Asistan, Google Pay, Mesajlar, Keep Notes ve daha fazlasını alacağınız anlamına geliyor. Ayrıca Samsung Pay, Samsung Message, Samsung Health, Bixby ve diğer Samsung uygulamaları sağlanıyor.

5- Airfryer

Hava fritözleri son birkaç yılda modaya uygun bir mutfak aleti haline geldi ve bu da çok yönlü aracı benimseyenler için büyük bir kolaylık sunduğu anlamına geliyor. Bir fırında yapılan hemen hemen her şey, daha az temizlikle genellikle daha hızlı ve daha kolay bir şekilde hava fritözünde yapılabiliyor. Yeni yılda kendinize bir airfyer alarak işinizi kolaylaştırın.

Philips Airfryer XXL HD9650/99

Birden fazla kişiyi doyurabilecek bir hava fritözü arıyorsanız, Philips Airfryer XXL HD9650/99, 7,3 litre / 7 litrelik büyük kapasitesi sayesinde mükemmel bir seçim haline geliyor. Fritözün patates kızartması, dondurulmuş biftek, kesilmiş cips ve tavuk kanatları da dahil olmak üzere pişirilen her şeyin tatmin edici bir şekilde çıtır çıtır olmasını sağladığı görülebiliyor. Ayrıca, kızartma sepeti ile fritöz çekmecesi arasında oturan ve Philips’in pişirme sırasında yiyecekler tarafından salgılanan yağı ayırdığını ve hapsettiğini söylediği ek bir parçaya sahip bulunuyor. Tarif kitapçığı, ev yapımı kızartmalar yaparken 500 gram patates için 1 yemek kaşığı yağ kullanılmasını öneriyor. Yine altı adet tavuk kanadı için de aynı miktarın kullanılması tavsiye ediliyor. Ancak, bu cihaz büyük boy olması nedeniyle biraz fazla yer kaplıyor. Bu nedenle, tezgah alanınız kısıtlıysa, bir dolapta saklamak zorunda kalabilirsiniz.

Philips Essential Airfryer HD9252/91 Hava fritözlerinin çoğundan daha kompakt olan Philips Essential Airfryer HD9252/91, 5 litre / 4,8 litre kapasiteye sahip olmasıyla öne çıkıyor. Philips bu modeli için, üç porsiyon için yeterli olduğunu ve küçük haneler için ideal olduğunu söylüyor. Cihaz patates kızartması ve tavuk kanatlarını kıtır kıtır yapmakta sağlam bir iş çıkarıyor, ancak tavuk kanadı gibi birçok yiyeceği pişirmek için bir miktar yağ gerekiyor. Kızartma sepetinin her iki bölümü de bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Temizlemesi de kolay olan cihaz, havada kızartmanın yanı sıra kızartma, pişirme ve tekrar ısıtma da yapabiliyor. Aynı zamanda, 52db ile en sessiz hava fritözü olarak öne çıkıyor. Ek olarak, dış kasa, pişirme işlemi boyunca soğuk kalmaya devam ediyor.

Siz de yeni yılda en iyi teknolojik yılbaşı hediyelerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin