Uzunca aradan sonra vakit geçirip tatil yapacağınız yazlık evlerinizin tadilatlarını ertelememek, tatilinizin aksamaması açısından oldukça önemli. Aylarca kapalı kalan yazlık evler, içerisinde yaşanan evlere göre daha çabuk yıpranıyor. Kışın olumsuz hava şartları nedeniyle bozulan çatılar, pencere ve kapıların hasar görmesi, soğuktan etkilenen bahçe düzeni gibi yazlık evinizin tatilden önce bazı tadilatlara ihtiyacı olabilir. Her bir tadilat işlemi için de usta çağırmak hem maliyet hem de zaman kaybı olabiliyor. Bu tarz küçük ve orta hasarlı tadilat işlerini belirli araç-gereçler ile kendiniz yapabilirsiniz. Tadilat görmesi gereken yerler içinde oturulduğu için ve tatilde ev tadilatı ile uğraşmak istemeyenler açısından hep bir sonraki yaza erteleniyor.

Yazlık evlerinizi kullanmadığınız zamanlarda ortaya birçok tadilat işi çıkabilir. Ancak bu tadilatlar sizi korkutmasın. Tadilat işerini sizin için oldukça kolaylaştıracak ürünler mevcut. Bu ürünler ile zamandan ve de paradan tasarruf edebilmeniz mümkün. İşte güzel bir tatil yapmadan önce yazlık ev onarımı için işinizi kolaylaştıracak ürünler:

Yazlık Ev Tadilatı İçin Gerekli Ürünler

Sarjlı Matkap Vidalama Full Set

Şarjlı matkap, yazlık evinizde, bahçenizde, ofisinizde kısaca çoğu ortamda kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir ürün. Vidaları hızlı bir şekilde sıkmayı ya da açmayı sağlayan bu ürün üzerinde bulunduğu bataryası sayesinde elektrik olmayan ortamlarda rahatlıkla kullanılıyor. Setin içinde bulunan farklı matkap uçları sayesinde küçük büyük her türlü vidalama işlemeni rahatlıkla yapabilirsiniz.

Motorlu Ağaç Kesme Testeresi

Bahçe bakımı için kullanılan motorlu ağaç testeresi, yazlık evinizin bahçesinde fazla büyüyen ağaçlar için ideal bir ürün. Bahçenize inen dallardan veya bahçenizi saran ağaçlardan kurtulmak istiyorsanız genelde benzinle çalışan bu testereler bahçenizi güzelleştirmek için birebir. Motorlu ağaç testeresini kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Yine bu aleti kullanırken güvenlik gözlüğü ve güvenlik eldiveni gibi ürünlerle birlikte kullanmayı unutmayın. Ağaçlardan çıkan kıymıklar ve seken ağaç parçaları size zarar verebilir.

Akülü Cam Temizleme Makinesi

Uzun süredir kullanılmayan yazlık evlerin en büyük sorunlardan bir tanesi, kirli camlar. Aylarca dokunulmayan camlar toz ve kirlerden görünmez hale gelebiliyor ve bu camları tek tek silmek oldukça vakit kaybına sebep oluyor. Bir de tatile cam temizlemek için gitmediğinizi düşünüyorsanız akülü cam temizleme makinesi sizi bu durumdan kurtarıyor. Pil ömrü kapsamlı temizliklere uygun olan bu cam temizleme makinesi kir bırakmadan hijyenik bir temizlik sağlıyor. Geleneksel cam temizleme uygulamalarına ve metotlarına oranla 3 kata kadar daha hızlı ve pratik bir temizleme imkanı sağlıyor. Üzerinde bulunan mikrofiber pedli sprey aparatı ve konsantre deterjanı sayesinde kusursuz bir cam temizleme imkanı sunuyor. Ayrıca bu ürünü cam dışındaki uygun yüzeylerde de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

yazlik evler tadilat onerileri teknosa

Tornavida Setleri

Tornavida setleri, yaşadığınız ev, yazlık eviniz, ofisiniz fark etmeksizin bulundurmanız gereken ürün. Radyo, telefon, bilgisayar, elektronik aletler, saatler ve diğer hassas aksesuarların onarımını bu tornavida setleriyle çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Küçük – orta – büyük setler halinde olan bu tornavida çantalarını araçlarınızda, ev ve ofislerinizde, hatta çantanızda bile taşıyabilirsiniz. Bir şeyler parçalayıp geri toplamak gibi bir hobiniz de varsa bu setler gerçekten işleri çok kolaylaştırıyor. Yazlık evler gibi kışlık evlerinizde de bulunması gereken bir ürün.

Çimento, Harç, Alçı, Boya Karıştırıcı Mikser

Yazlık evlerde tadilat yapılması gereken bir diğer kısım ise dış cepheler ve iç duvarlar. Kışın yaşanılan olumsuz hava şartları boyalara hasar verebiliyor. İç mekan duvarında oluşan çatlaklar ise ortaya hoş bir görüntü çıkarmıyor. Yine bahçenize duvarınız varsa ve dökülmüşse bu yerleri onarmak size eziyet gibi görünebilir. Kullanacağınız doğru aletler ile yükünüzü azaltabilirsiniz. Bunlardan biri de çimento, harç, alçı ve boya karıştırıcı mikser… Homojen bir karışım sağlayan bu ürün sağlam ve kullanışlı bir karıştırma makinesidir. Ergonomik tasarımlara sahip olan bu ürün her kullanıcıya hitap ediyor.  Para ve zamandan tasarruf etmek için kurtarıcı olan bu ürün büyük miktarda kolaylık sağlıyor.

Sıcak Hava Tabancası (Isı Tabancası)

Isı tabancası olarak da bilinen sıcak hava tabancaları, sıcak hava buharı yayan ve elle kullanılabilen bir ürün. Ortalama 100-500 derece aralığında sıcaklık yayabiliyor. Sıcak hava tabancası, boya yapmış olduğunuz yüzeyin daha hızlı kurumasından mangal yakarken yardımcı olan, yapıştırma işlerinden boya sıyırma sökme işlerine kadar birçok alanda sizlere yardımcı oluyor. Tadilat işlerinizde yardımı dokunan bu sıcak hava tabancası yazlık evlerinizde kullanabileceğiniz pratik bir üründür. Sizi zaman kaybından kurtararak tadilat işlerinize oldukça yardımcı oluyor.  Ürünü kullanırken sabit ısı kontrolü olup olmadığına dikkat edin. Sıcak ısı tabancasını kullanırken güvenlik eldiveni,  güvenlik gözlüğü ve toz maskesi gibi sizi koruyacak ürünleri kullanmayı unutmayın.

Su Geçirmez Katlanabilir Gıda Termometresi

Tatilde güzel yemekler pişirmek tatile farklı bir güzellik katıyor. Bu yemekleri pişirirken ısısına ve sıcaklığına dikkat ederek gıdaya göre farklı tatlar yakalayabilirsiniz. Fakat her zaman yiyeceği koklayarak veya bakarak pişip pişmediğini anlamak zor olabiliyor. Eğer tavuk veya et ürünleri için pişme süresine dikkat ediyorsanız katlanabilir gıda termometresi size göre ideal bir araç olabilir. Bu ürün, yiyeceklerdeki iç sıcaklığını kontrol etmenizi sağlayacaktır. Böylece yiyeceklerin her tarafının aynı oranda pişmesini ve daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Lezzetli yiyeceklerin aynı zamanda gıda güvenliğiniz açısından başarılır bir olan bu ürün sizi zararlı mikroorganizmalardan koruyor.

Yazlık evlerde tadilat tamirat işlerinizi kolaylaştıracak çoğu ürün için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
ev temizligi tavsiyeleri teknosa
Devamını Oku

Ev Temizliği Tavsiyeleri

En hoşlanmadığımız ev işlerinin başında genellikle ev temizliği yer alıyor. Ancak hepimiz temiz bir evde oturmayı seviyoruz. Bu…
Derin dondurucu nasıl temizlenir
Devamını Oku

Derin Dondurucu Nasıl Temizlenir?

Yaz sebzelerini kış aylarında tüketmeye devam etmek, etleri depolamak ve kışlık erzak hazırlığını saklamak için derin dondurucular fazlasıyla…