Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler her geçen gün büyük bir ivmeyle devam ediyor. Teknoloji firmaları bu konuda özellikle giyilebilir teknolojiye ayrı bir önem veriyor ve her yeni çıkan cihazda kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Giyilebilir teknolojik cihazlar dendiğinde ilk akla gelen akıllı saatler oluyor. Bu konuda birçok firma yeni nesil ürünler çıkarmaya devam ediyor. Yeni çıkan bir teknoloji olduğunda eğer Apple tarafından çıkartılan bir ürün değilse tüm dünyanın gözleri Apple’a çevriliyor ve bu konuda yapacağı açıklama ya da atılımı bekliyor. Akıllı saat konusunda da buna benzer bir durum söz konusu oluyordu. İlk akıllı saatler piyasaya çıktığında Apple kullanıcıları başta olmak üzere tüm teknoloji meraklıları Apple’ın çıkaracağı ürünü bekliyordu. Apple, ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürdüğü Apple Watch ile bir anda gündeme oturuyor ve çıktığı dönemde en fazla satılan giyilebilir cihaz olarak ilgi odağı olduğunu kanıtlıyor. 2017 yılına kadar çıkan saatleri teknolojik anlamda rakiplerinin gerisinde kaldığı düşünülse de, Apple Watch 3 serisi ile birçok şeyi değiştirmeyi başarıyor. Bu seride alüminyum, paslanmaz çelik ve seramik modelleri bulunuyor. Bu saatin öncekinden %70 daha hızlı bir çipi bulunuyor ve depolama alanı 16 GB seviyesine yükseltiliyor. Sonrasında çıkardığı her yeni nesil Apple Watch’a rakiplerinin çok üzerinde özellikler ekleyerek bu konuda da liderliğini sürdürmeye devam ediyor. En son piyasaya sürülen Apple Watch 7 serisinde bazı küçük detaylarda gelişmeler yapıyor ve çıtayı her zaman olduğu gibi yukarıda tutmayı başarıyor.

Daha Dayanıklı ve Daha Büyük Ekran

Öncesinde çıkan tüm söylentilerin aksine Apple Watch 7 serisi yeni bir tasarıma sahip olarak üretilmiyor. Bunun yerine %20 daha fazla ekran alanına sahip büyük ekrana ve 1,7 mm daha ince kenarlara sahip olarak piyasaya sürülüyor. Yeni Apple Watch, 41 mm ve 45 mm boyutlarına sahip oluyor. Bu, bir önceki modelden 1 mm daha büyük ekran anlamına geliyor.

Akıllı saat kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği konuların başında bilek aşağıdayken ekranın uyku moduna geçmesi oluyordu. Apple Watch önceki modellerinde bu sorunu çözmek için isteyen kullanıcıların ekran her zaman açık moduna geçmesini sağlıyordu. Bu modda uyku moduna geçmek yerine daha az ışık vererek saatin pil ömrü uzatılıyordu. Apple Watch 7 serisinde bileğiniz aşağıdayken bir önceki modele göre ekran %70 daha fazla parlaklığa sahip olarak tasarlanıyor. Bu sayede bileğinizi kaldırıp ekranı uyandırmanıza gerek kalmadan saat kadranını rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Apple Watch 7 serisi, 6 serisine göre %50 daha güçlü ve daha sağlam bir geometriyle yeniden tasarlanmış bir ön kristala sahip olarak üretiliyor. Bu da onu kırılmalara ve çatlamalara karşı daha dayanıklı hale getiriyor.

Saat ayrıca IP6X toza dayanıklılık ve WR50 suya dayanıklılık derecesine sahip olduğu için özellikle yüzme performansı için en iyi seçim haline getiriyor. Burada yüzme performansını sadece profesyonel yüzücüler için düşünmemek gerekiyor. Artık tatile gittiğinizde kumsalda da Apple Watch 7 serisi akıllı saatinizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

apple watch 7 serisi ozellikleri teknosa

Sensörler

Apple Watch 7 serisi, 6 serisi ile aynı sensörlere sahip olarak konumlanıyor. Yani üçüncü nesil optik kalp sensörü, dahili pusula, her zaman açık altimetre ve ikinci nesil hoparlör ve mikrofonu bulunuyor. Acil yardım ve uluslararası acil arama ile hızlı bir şekilde yardım çağırabiliyor ve acil durumda iletişime geçilecek kişilerin uyarılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Apple Watch 7 serisi, ayrıca sert bir düşüş yapıp yapmadığınızı algılıyor ve sizin için otomatik olarak acil servisi arıyor. Bu özellik Apple Watch 6 serisinde de bulunuyor ve kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor. Gürültü uygulaması ise, ses desibeli işitme duyunuza zarar verebilecek seviyeye geldiğinde sizi uyarıyor.

Görüldüğü gibi Apple Watch 7 serisinde de sensörler kullanıcıların sağlığını korumak ve onları güvende tutmak için geliştiriliyor.

Performans

Apple Watch 7 serisi, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen 6 serisi ile aynı işlemciye sahip olarak üretiliyor. S7 olarak yeni bir ismi olsa da aslında aynı işlemci gücünde bulunuyor. Apple Watch 7 serisi, 64 bit çift çekirdekli işlemcisi ve 32 GB depolama alanıyla Apple Watch SE’de bulunan S6 yongasından %20 daha hızlı performans sergiliyor.

WatchOS 8

Apple Watch 7 serisinde WatchOS 8 mobil işletim sistemi bulunuyor. WatchOS 8’in sahip olduğu bazı işlevler kullanıcıların yaşam kalitesini artırmaya yönelik olarak tasarlanıyor. Yeni özel saat arayüzleriyle istediğiniz zaman saatinizin görünümünü değiştirebiliyor farklı saat takıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Aynı zamanda dikkatinizi dağıtacak şeyleri filtreleyebildiğiniz bir odak modu da bulunuyor. Böylece bir iş yaparken istemediğiniz bildirimleri almıyorsunuz ve odağınızı bozmamış oluyorsunuz.

Sağlık uygulamaları arasına eklenen Tai Chi ve yeni pilates antrenmanları ile sağlığınızı koruyabilecek yeni şeyler keşfedebiliyorsunuz. Mindfullness uygulaması sayesinde farkındalığınızı artırabiliyor ayrıca Cihaz Bul özelliği sayesinde kaybolan Apple cihazlarınızı da saatinizle bulabiliyorsunuz.

Apple Watch 7 serisinin daha büyük ekranı sayesinde mesaj da yazabiliyorsunuz. Akıllı saatler arasında bu özelliği, giyilebilir teknolojiyi daha kullanışlı hale getiriyor.

Bütün bu özelliklerinin yanı sıra WatchOS 8.3 sürüm güncellemesiyle daha fazla özellik ekleniyor. Bu özellikler arasında bulunan Apple Music Voice Plan ile Siri’yi kullanarak Apple Müzik’teki tüm şarkılara, çalma listelerine ve istasyonlara erişebiliyorsunuz. Verilerinizi ve sensör erişimini kaydetmek için uygulama gizlilik raporu desteği de sunuyor.

Yukarıda Apple Watch 7 serisi özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olduk.

Siz de en iyi Apple Watch’ları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
iphone xr ozellikleri teknosa
Devamını Oku

iPhone XR Özellikleri

Her yıl Apple’ın yeni piyasaya süreceği telefon modelleri merakla beklenirken daha önce çıkmış telefonlara ilgi de azalmıyor. Daha…
oppo a55 teknosa
Devamını Oku

Oppo A55 İncelemesi

Oppo’nun yeni A serisi akıllı telefonu A55, piyasaya çıktıktan sonra kendi kategorisinde en rekabetçi özelliklere ve fiyata sahip…
nfc nedir teknosa
Devamını Oku

NFC Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günlük iletişimimizden bankacılık işlemlerimize, sağlık uygulamalarından alışverişe kadar mobil cihazlarımızı her geçen gün daha fazla kullanıyoruz. Bu kullanıma…