Yaşanılan döneme göre değişse de çeyiz denildiğinde ilk akla gelen şey yeni evlenen kadınların getirdikleri eşyalar oluyor. Günümüz modern toplumunda bu denge biraz daha eşitlenmiş olarak görünüyor. Artık birçok çift evlenmeye karar verdiklerinde eşyalarını kendi zevklerine göre birlikte almayı tercih ediyor. Ev eşyaları üreticileri de çiftlerin çeyiz alışverişlerini kolaylaştırmak için çeşitli çeyiz paketleri oluşturuyor. Bu şekilde hem fiyat olarak bir avantaj sunuyor hem de unutulan temel bir eşya kalmamış oluyor. Çeyiz listesi oluştururken genellikle odalara ve eşyalara göre genel bir gruplama yapılıyor. Aynı durum çeyiz paketleri için de geçerli oluyor. Mutfakta kullanılacak eşyalar, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri ya da mobilyalar için ayrı ayrı çeyiz paketleri bulunuyor. Bunları ayrı ayrı alabileceğiniz gibi paket olarak aldığınızda biraz daha karlı olabiliyorsunuz. Bu yazımızda çeyiz paketi tavsiyeleri vermeye çalışacağız.

Mutfak Eşyaları Çeyiz Paketleri

Bir çeyiz listesinin en kalabalık ürün grubu mutfak eşyalarında oluyor. Pişirme gruplarından mobilya gruplarına ve sofra takımlarına kadar çok fazla çeşit bulunuyor. Bu grupların hepsinin olması gerektiği gibi aralarında kullanmayacağınız şeyler de olabiliyor. Bu nedenle seçim yaparken paketlerin içeriğine dikkat etmeniz gereksiz eşyaların evde fazlalık yaratmamasını sağlıyor.

Yemek Takımı Çeyiz Paketi

Çeyiz paketleri arasında en sık adını duyduğunuz ürünlerin başında yemek takımı çeyiz paketi geliyor. Yemek takımları hem çeşit hem de adet olarak bulunuyor. Öncelikle kaç kişilik yemek takımına ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Eğer çok fazla misafirinizin olmayacağını düşünüyorsanız küçük bir yemek takımı alabilirken kalabalık arkadaş gruplarınızı ya da akrabalarınızı ağırlamayı seviyorsanız daha büyük yemek takımı çeyiz paketlerini tercih edebiliyorsunuz. 6 kişilik yemek takımlarının yanı sıra 12 ya da 24 kişilik takımlar arasından kendinize göre bir seçim yapabiliyorsunuz.

ceyiz paketi tavsiyeler teknosa

Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı Çeyiz Paketi

Çatal, kaşık ve bıçak takımı çeyiz paketi daha çok yemek takımına bağlı olarak tercih ediliyor. Genellikle yemek takımına uyumlu tarzda ve sayıda çatal, kaşık ve bıçak takımı alındığında yemek sofralarınız oldukça şık görünüyor. Yemek takımı ve buna uyumlu olan çatal, kaşık ve bıçak takımı çeyiz paketini seçerken sofranızda oluşturmak istediğiniz tarzda ürünler alabiliyorsunuz. Daha modern tasarımlardan nostaljik tasarımlara kadar piyasada çok çeşitli çeyiz paketleri bulabiliyorsunuz.

Kahvaltı Takımı Çeyiz Paketi

Özellikle çalışan yeni evli çiftlerin en güzel vakit geçirdiği zamanlardan biri de hafta sonu kahvaltı sofraları oluyor. Son yıllarda kahvaltıda kullanılan ürünler yemek takımlarından gittikçe ayrılıyor. Kahvaltı sofralarında bulunan yiyeceklere özel üretilen kaseler ve tabaklar yeni bir takım oluşturulmasını sağlıyor.

Kahvaltılık ürünler için kaseler ve kayık tabaklar gibi birçok üründen oluşan kahvaltı takımı çeyiz paketini kendi tasarım zevkinize ve kahvaltı tarzınıza uygun olacak şekilde seçebiliyorsunuz. Eğer eşinizle birlikte kahvaltı keyfini biraz daha artırmak istiyorsanız kahvaltı takımı çeyiz paketini de listenize eklemenizde fayda bulunuyor.

Bardak Seti Çeyiz Paketi

Mutfaklarımızın ve günlük yaşantımızın olmazsa olmaz ürünlerinden biri de bardaklarımız oluyor. Gün içerisinde farklı içeceklere ona uygun tasarıma sahip bardakları kullanıyoruz. Yeni evlenen çiftlerin de en çok dikkat ettiği çeyiz paketlerinden biri bardak setleri oluyor. Çünkü çay, kahve ve su bardağı takımlarının hepsi ayrı bir tasarımda üretiliyor. Hem ağırlayacağınız misafirleriniz hem de kendiniz için bardak setlerini çeyiz paketi olarak listenize eklemeniz gerekiyor. Bardak setlerinin adetlerine kendiniz karar verebiliyorsunuz. Her ne kadar sofra setleri arasında yer alıyor olsa da bardaklar yemek takımlarından daha fazla kullanılan eşyalar arasında bulunuyor. Alacağınız bardak seti çeyiz paketine buna göre karar verebiliyorsunuz.

Mutfak Mobilyaları Çeyiz Paketi

İhtiyacınız olan mutfak ürünleri arasında mutfak mobilyaları da bulunuyor. Eğer büyük bir mutfağınız varsa daha geniş kapsamlı mutfak mobilyalarını tercih edebiliyorsunuz. Ancak standart mutfak mobilyaları dendiğinde çoğunlukla masa ve sandalye takımı akla geliyor.

Mutfak mobilyası olarak üretilen masa ve sandalye takımlarının çok fazla çeşidi bulunuyor. Hemen her zevke hitap eden mutfak mobilyaları arasında eşinizle birlikte ortak zevkinize uygun modeller arasından seçim yapabiliyorsunuz. Sandalye sayısı genellikle dört adet olarak çeyiz paketlerinde yer alıyor ancak bunu dilerseniz artırma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Küçük Ev Aletleri Çeyiz Paketi

Evimizdeki her türlü işimizin en büyük yardımcıları genellikle küçük ev aletleri oluyor. Mutfaktaki işlerimizden ev işlerine kadar birçok işte hayatımızı kolaylaştırmak için bulunuyorlar. Çok fazla çeşitte küçük ev aletleri bulunduğu için çeyiz paketi olarak da geniş bir alternatife sahip olabiliyorsunuz. Burada seçim yaparken size en uygun ürünlerin bir arada sunulduğu çeyiz paketlerini bulmanız oluyor. İhtiyacınız olmayan ürünlerin olduğu bir çeyiz paketi aldığınızda kullanmayacağınız eşyalar evinizde kalabalık yapmaya başlıyor. Eğer kendinize uygun bir çeyiz paketi bulamıyorsanız bütçenize ve gereksinimlerinize uygun ürünleri seçerek kendi çeyiz paketinizi oluşturma imkanınız da bulunuyor.

Beyaz Eşya Çeyiz Paketi

Elektronik eşyalar arasında en önemli olan çeyiz paketlerinin başında beyaz eşya çeyiz paketi geliyor. Çünkü ev yaşantınızda buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon ve ocak vazgeçilmez eşyalar arasında yer alıyor. Son yıllarda beyaz eşya çeyiz paketi içerisine fırın ve davlumbazın da eklendiği ankastre set ve televizyon da olduğu için bu paket tercihiyle ihtiyacınız olan elektronik cihazların hemen hepsine sahip olabiliyorsunuz.

Beyaz eşya çeyiz paketi alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Öncelikle alacağınız beyaz eşyaların ihtiyacınızı karşılayan özelliklere sahip olması gerekiyor. Paket içerisinde bulunan buzdolabının iç hacminin beklentinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol ediyorsunuz. Ayrıca derin dondurucu özelliğinin olması ve dondurucu hacmi de kışlık ve yazlık yiyecekler hazırlama açısından önemli bir ayrıntı oluyor.

Buzdolabının yanı sıra çeyiz paketi içerisinde yer alan çamaşır ve bulaşık makinesinin de hem hacmi hem de yıkama programı çeşitliliğini kontrol edebiliyorsunuz. Ne kadar fazla yıkama programı bulunuyorsa cihazlar o kadar hassas bir yapıya sahip oluyor ancak enerji tasarrufu ve doğru temizliğin yapılmasını sağladığı için de faydalı oluyor.

Beyaz eşyalar arasında yer alan fırın ve ocak yemek yaparken kullanacağınız elektronik cihazlar olduğu için ayrı bir öneme sahip oluyor. Genellikle fazla yer kaplamaması için ocaklı fırınlar burada çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede ocak için mutfak tezgahınızda farklı bir yer ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Son dönemde üretilen fırınların her yemek için ayrı program ayarı bulunuyor. Eğer evde yemek yapmayı ve farklı şeyler denemeyi seviyorsanız bu tarz fırınların olduğu beyaz eşya çeyiz paketi ihtiyacınızı daha iyi karşılıyor.

Beyaz eşyalar arasında yer alan televizyonlar eskiden bu paketlerin arasında yer almıyordu. Ancak yeni evlenen çiftlerin ihtiyaç duyduğu cihazların başında geldiği için artık birçok beyaz eşya çeyiz paketi içerisinde televizyonları da görebiliyorsunuz. Günümüzde televizyon teknolojisinde çok fazla gelişmeler yaşanıyor. Almak istediğiniz televizyonun özelliklerinin ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olması ayrı bir öneme sahip oluyor. Eğer sadece film izlemeyi seviyorsanız görüntü kalitesi ve ekran boyutu büyük olan modelleri tercih edebilirken aynı zamanda oyun da oynayabilmek istiyorsanız oyun modu olan yeni modeller arasından çeyiz paketinize dahil etmek isteyebiliyorsunuz. Beyaz eşya çeyiz paketinde yer alan tüm cihazların enerji tasarruflu modeller olmasına da dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Başlangıçta biraz daha yüksek maliyeti olsa da ilerleyen zamanlarda faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlıyor.

Yukarıda yeni evlenecek çiftler için çeyiz paketi tavsiyeleri vermeye çalıştık.

Sizler de çeyizlerin en önemli parçalarını oluşturan beyaz eşyaları bir arada görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
evde ekmek nasil yapilir teknosa
Devamını Oku

Evde Ekmek Nasıl Yapılır?

Taze pişmiş ekmek gerçekten çok lezzetli oluyor. Bir ekmeğin üzerindeki altın rengi kahverengi bir kabuğun çıtırtısı ve içinden…