Teknolojinin sürekli gelişmesi hayatlarımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. İhtiyacımıza yönelik geliştirilen ürünler ve özellikler sayesinde gün içerisinde birçok işimizi kolayca halledebiliyor ve kendimize daha fazla zaman ayırabiliyoruz. Sadece kendimiz için değil sevdiklerimize hediye almak istediğimizde de teknolojik ürünler ilk tercihlerimiz arasında yer alıyor. Çünkü alacağımız hediyelerin genellikle işe yarayan şeyler olmasını ve sürekli olarak kullanılabilmesini istiyoruz. Bu nedenle her geçen gün piyasaya çıkan yeni cihazlardan birini hediye etme fikri hep ön plana çıkıyor. Çok çeşitli teknolojik ürünler piyasada bulunduğu için bazen ne hediye alacağımıza karar veremeyebiliyoruz. Bunu düşünürken hem karşımızdaki kişinin ihtiyaçlarını hem de piyasada bulunan cihazların özelliklerini karşılaştırarak karar vermemiz gerekiyor. Bu yazımızda teknolojik hediye fikirleri hakkında tavsiyeler vereceğiz.

Akıllı Saat

Giyilebilir teknoloji son dönemin en popüler cihazları arasında yer alıyor. Artık kullandığımız saatlerin sadece zamanı gösterme işlevi bizim için yeterli olmuyor. Saatlerimizle planlarımızı yapabilmek, telefonumuza gelen aramaları cevaplayabilmek, hava durumunu görmek ve yaptığımız aktiviteleri görebilmek istiyoruz.

Özellikle yeni çıkan akıllı saat modelleriyle birlikte hayat kalitemiz artarken sağlığımızı da takip edebiliyoruz. Kalp atış ritmimizden kanımızdaki oksijen miktarını ölçmeye kadar birçok sağlık verimizi güncel olarak görebiliyoruz.

Eğer hediye almak istediğiniz kişinin böyle bir cihaza ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız piyasada bulunan akıllı saatler arasından seçiminizi kolayca yapabiliyorsunuz. Seçim yapmadan önce cihazın sahip olduğu özellikleri kontrol ettikten sonra hangi özelliklerin daha kullanışlı olacağına göre kararınızı verebiliyorsunuz.

Bluetooth Hoparlör

Teknolojik hediye fikirleri arasında sırayı bluetooth hoparlör alıyor. Sevdikleriniz için daha uygun fiyatlı bir teknolojik hediye arıyorsanız Bluetooth hoparlörler bunun için en uygun cihazlar arasında bulunuyor. Çünkü piyasada kablosuz hoparlör konusunda çok fazla alternatif bulunuyor.

Hediye almak istediğiniz kişi müzik dinlemeyi ve dışarıda olmayı seviyorsa Bluetooth hoparlör onun için en uygun hediyelerden biri oluyor. Teknolojik hediyeler arasında kullanım kolaylığı olan ürünler her iki tarafı da genel olarak rahatlatıyor. Çünkü birbirine uyumlu olmayan cihazlar olduğunda bazı zorluklar çıkabiliyor. Akıllı telefonu ya da tableti kablosuz bağlantı ile hoparlöre bağladıktan sonra hiçbir şey yapmadan kullanmaya başlayabiliyor. Bu nedenle Bluetooth hoparlörler biraz daha rahat hediye edilebiliyor.

Bluetooth Kulaklık

Son dönemde kullanımı oldukça artan teknolojik cihazlardan biri de Bluetooth kulaklıklar oluyor. Kablosuz bağlantı ile mobil cihazlarınıza kolayca bağlanarak kullanılabiliyor ve ses kalitesi açısından kullanıcılarına iyi bir deneyim sunuyor. Bu nedenle kablolu ekipmanların dönemi büyük bir hızla sona ermeye başlıyor.

Her geçen gün kullanıcı sayısı arttığı için piyasada çok çeşitli modelde Bluetooth kulaklık bulunuyor. Eğer hediye almak istediğiniz kişinin Bluetooth kulaklığı yoksa ve onu kablo karmaşasından kurtarmak istiyorsanız bu cihaz güzel bir seçenek olarak duruyor. Bu hediyeniz sayesinde sevdiğiniz kişi yolda yürürken ya da bir şeylerle uğraşırken aynı zamanda telefon konuşmasını rahatlıkla yapabilme ve müziğini dinleyebilme imkanına sahip oluyor.

Powerbank

Teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte en çok ihtiyaç duyduğumuz cihazların başında her zaman Powerbank’ler geliyor. Teknoloji üreticileri piyasaya sürdükleri ürünlerin her yeni modelinde pil gücünü artırsa da mobil cihazların kullanım süreleri daha fazla artıyor. Bu nedenle kullanıcıların her zaman bir powerbank ihtiyacı oluyor.

Sevdiğiniz kişiye nasıl bir hediye alacağınızı bilemiyorsanız powerbank faydalı bir alternatif olarak duruyor. Çünkü herkesin akıllı telefonunu yoğun olarak kullandığı ve bunun yanında başka mobil cihazlarının da olduğu bugünlerde en çok ihtiyaç duyabileceği şeylerin başında yer alıyor. Böylece dışarıda vakit geçirirken şarjının bitmesi ya da priz bulma gibi sorunlarla uğraşmamasını sağlıyor.

Piyasada çok çeşitli tasarıma ve kapasiteye sahip powerbank bulunuyor. Hem kendi bütçenize uygun hem de sevdiğiniz kişinin ihtiyacını karşılayabilecek bir ürün bulmak mümkün oluyor.

Akıllı Bileklik

Akıllı bileklikler giyilebilir teknolojinin ilk adımlarının atıldığı cihazlar arasında yer alıyor. Kullanım kolaylığı sayesinde herkes tarafından çoğunlukla tercih ediliyor. Özellikle saatin yanı sıra adım sayar özelliği, kalp atış hızını göstermesi ve telefonunuza gelen bazı bildirimlerin yer alması daha fazla tercih sebebi yapıyor. Son dönemde geliştirilen akıllı bilekliklerde uyku takip modu da yer alıyor. Bu sayede uyku kalitenizi de ölçebiliyorsunuz.

Sahip olduğu özellikler nedeniyle akıllı bileklikler oldukça işe yarayan teknolojik hediyeler arasında yer alıyor. Eğer akıllı saat kadar bir hediye bütçeniz bulunmuyorsa ancak sevdiğiniz kişinin işine yarayacak, her zaman kullanabileceği bir hediye almak istiyorsanız akıllı bileklik bu hediyeler arasında ilk sıralardaki yerini alıyor. Ayrıca kullanım kolaylığı ve tek bir şarjla uzun süre kullanılabiliyor olması sevdiğiniz kişinin daha rahat etmesini sağlıyor.

Akıllı Robot Süpürge

Teknoloji sadece mobil anlamda hayatımızı kolaylaştırmıyor. Ev işlerinde de yardımımıza koşmaya devam ediyor. Özellikle ev temizliği en çok vaktimizi alan ve bizi en çok yoran işlerin başında geliyor. Temizlik yapacağımız gün neredeyse başka bir plan yapamıyor birçok işimizi ertelemek zorunda kalıyoruz.

Ev teknolojisinde yaşanan gelişmeler bu soruna da çözüm buluyor. Son yılların en gözde teknolojik cihazları arasında akıllı robot süpürgeler yer alıyor. Harita özelliği sayesinde evinizdeki eşyaları tespit eden, temizlik yapacağı yüzeyin kir yoğunluğunu hesaplayabilen akıllı robot süpürgeler işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca temizlik sırasında şarjları azaldığında kendisini şarj edebilmesi ve akıllı telefonumuzla uzaktan kontrol edebilmemiz bizi daha da rahatlatıyor. Böylece robot süpürge evimizi temizlerken biz kendi işlerimizi yapmaya devam edebiliyoruz.

Hediye almak istediğiniz kişi özellikle evde yalnız yaşıyorsa ya da ev temizliğini kendisi yapması gerekiyorsa bu hediye en çok ihtiyaç duyacağı cihazların arasında mutlaka yer alıyordur. Herkes tarafından çok konuşulması ve popüler olması nedeniyle piyasada çok çeşitli robot süpürge modeli bulunuyor. Almak istediğiniz ürünün özelliklerini inceledikten sonra sevdiğiniz kişinin en çok ihtiyacını karşılayacak olan cihazı almanız hem sizi hem de karşı tarafı mutlu edecek sonuçlar doğuruyor.

Kablosuz Mini Fotoğraf Yazıcısı

Hepimiz fotoğraf çekmeyi çok seviyoruz. Akıllı telefonlarımızın kamera özellikleri gelişmeye devam ettikçe daha fazla fotoğraf çekiyoruz. Dijital fotoğrafların yanında bazen baskı haline de elimizde fotoğraf olmasını isteyebiliyoruz. Bunun için dijital fotoğraf stüdyoları bulup seçtiğimiz fotoğrafların kağıt baskısını almamız gerekiyor.

Bu nedenle geliştirilen kablosuz mini fotoğraf yazıcıları kullanıcıların bu ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Eğer sevdiğiniz kişi de fotoğraf çekmeyi çok seviyorsa ve anılarını bazen basılı olarak görmek istediğinden bahsediyorsa özel bir günde fotoğraf yazıcısı hediye etmek güzel bir seçenek olarak görünüyor. Böylece birlikte küçük bir fotoğraf arşivi de hazırlayabilirsiniz.

DSLR Fotoğraf Makinesi

Teknolojik hediye fikirleri arasında son tavsiyemiz DSLR fotoğraf makinesi yer alıyor. Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez teknolojik cihazları her zaman DSLR fotoğraf makineleri oluyor. Amatörden profesyonel fotoğrafçılığa giden yolda çeşitli DSLR makinelerle hem fotoğrafçılığını geliştirirken hem de çok güzel görüntüler yakalayabiliyor.

Her ne kadar akıllı telefonların kamera özellikleri çok gelişmiş olsa da ortaya çıkan görüntüler anı fotoğrafçılığı olarak kabul edilecek türden oluyor. DSLR dijital fotoğraf makineleri hem görüntü kalitesi hem de ayarlanabilir özellikleri sayesinde muhteşem kareler elde etmenizi sağlıyor. Sevdiğiniz kişinin fotoğraf tutkusu basit bir heves değilse ve fotoğrafçılığını geliştirmek istediğinden bahsediyorsa ona giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinesi hediye etmeniz güzel bir seçim olarak görünüyor.

Yukarıda teknolojik hediye fikirleri hakkında konuştuk.

Siz de en iyi teknolojik hediyeleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Diğer Yazılarımızı İnceleyin
ram nedir ne ise yarar teknosa
Devamını Oku

Ram Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgisayarların çalışmasını sağlayan ve sahip olduğu özellikleri belirleyen büyük küçük yüzlerce donanım parçası bulunuyor. Bu parçalar arasında bulunan…
elektrikli bisiklet nedir teknosa
Devamını Oku

Elektrikli Bisiklet Nedir?

Bisiklet, yıllarca insanların doğa dostu olarak kullandığı, bedene ve aynı zamanda zihne iyi gelen sportif yönümüzü geliştiren bir…