Filtre kahve makinesi satın almak isteyen pek çok kullanıcı, ihtiyacı için en uygun ürünü bulmayı ister. Çalışma şekilleri, hacimleri ve tasarımları değişiklik gösteren filtre kahve makineleri, oldukça geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alır. Lezzetli bir kahve içmek niyetiyle alınan makineler, sunduğu ek özellikler sayesinde kullanıcı memnuniyetini artırır. Herkesin filtre kahve makinesinden beklentileri farklıdır. Aroması güzel, iyi hazırlanmış bir kahvenin yanı sıra yüksek fincan kapasitesi ve enerji tasarrufu sağlama gibi kriterler de önemlidir. Pek çok seçenek arasından en doğrusunu seçmek istiyorsanız kaliteli markaların yüksek performanslı ürünlerini incelemeniz gerekir. Sizler için yüksek performanslı ve kullanıcıların beğenisini kazanan en kaliteli 8 filtre kahve makinesi listesi hazırladık. Özenle seçilen filtre kahve makinelerinin özelliklerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun bir ürün bulabilirsiniz.

En Kaliteli 8 Filtre Kahve Makinesi Tavsiyeleri

En iyi listesi içerisinde farklı kullanıcılara hitap eden kahve makineleri bulunur. Kullanıcı memnuniyetini kazanan ve bir çok özelliği bir arada sunan cihazlar hemen hemen herkesin ilgisini çeker. Ancak kahve makinesi seçerken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz oldukça önemlidir. Aşağıda sıralanan 8 kahve makinesi arasından kendiniz için en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Philips HD7462/20 Kahve Makinesi

Philips HD7462/20 kahve makinesi yüksek performanslı özellikleri sayesinde pek çok kişinin beğenisini toplar. Her fincanda aynı aromayı yakalamak isteyenler için kahve makinesinin sürahisi oldukça önemlidir. Philips HD7462/20 kahve makinesinin sürahisinde akıllı başlık aparatı bulunur. Akıllı başlıkları sayesinde filtre kahvenin kıvamını ve aromasını son fincana kadar eşit bir şekilde dağıtır. Modelin enerji tasarrufunu ve güvenliği sağlamak amacıyla otomatik kapanma özelliği vardır. 30 dakika sonra otomatik olarak kapanan seri, oluşabilecek olumsuz durumları minimum düzeye indirir. Philips HD7462/20 kahve makinesi serisinin sevilen diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Serinin 1.2 litre kapasiteli haznesi bulunur. Geniş haznesi sayesinde 10 fincan kahveyi tek seferde hazırlayabilirsiniz.
 • Damla önleyici teknolojisi sayesinde daha hijyenik bir kullanım fırsatı sunar.
 • Sürahinin yanı sıra filtre tutucu başlıkları bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Modelin üzerinde tasarımı şık gösteren ve işlevselliği artıran LED güç düğmesi bulunur.
 • Model üzerinde yer alan su seviye göstergesi, kahvenizi çok daha kıvamlı ve tarifine uygun bir şekilde yapmanızı sağlar.

Goldmaster GM-7331 Filtre Kahve Makinesi

Fiyat- performans ürünü olarak bilinen Goldmaster GM-7331 filtre kahve makinesi, pratik kullanımı ile dikkat çeker. Üzerinde bulunan açma/ kapama tuşu sayesinde tek hamlede çalıştırabileceğiniz kahve makinesi, dakikalar içinde lezzetli kahveler hazırlar. Damıtma sistemiyle çalışan ürün, haznesine koyduğunuz suyu otomatik olarak çeker. Bu sayede ideal kıvam ve sıcaklığa ait kahvenizi içime hazır hale getirir. Goldmaster GM-7331 filtre kahvesinin diğer özellikleri şu şekildedir:

 • 300 ml kapasiteli hazneye sahiptir. 2 fincan kahveyi tek seferde hazırlayabilir.
 • 450 Watt güç ile kahvenizi hazır hale getirir.
 • Kutunun içerisinde kendi filtresi de bulunur. Üstelik filtre bölümü yıkanabilir başlıklardan oluşur.

Delonghi Filtre Kahve Makinesi

Plastik içermeyen bir filtre kahve makinesi arıyorsanız Delonghi ICM 17210 serisi tam da size göre olabilir. Gerçek bir pour over kahve içme fırsatı sunan ürün, sıcak suyla kahveyi uygun sıcaklık ve kıvamda buluşturur. Bu sayede filtre kahvenin sevilen aroması ortaya çıkar. Filtre kahve yapımında iki demleme yöntemi sunar. Ürün üzerinde sıcak tutma plakası yer alır. Sıcak tutma plakası ile hazırlanmış kahveler 40 dakika boyunca iç sıcaklığında muhafaza edilir. 40 dakikanın ardından güvenlik ve enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla otomatik olarak kapanır. Delonghi ICM 17210 serisi sevilen diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Geniş aileler için oldukça uygun olan Delonghi ICM 17210 serisi 10 fincan kapasitesine sahiptir.
 • Damlama önleyici sistemi ve bulaşık makinesinde yıkanabilen cam haznesiyle kullanıcıların beğenisini toplar.
 • Delonghi ICM 17210 serisi üzerinde tazelik göstergesi bulunur. Tazelik göstergesi makinenizin kireçlendiği durumlarda uyarı verir.

Melitta Optima Timer Filtre Kahve Makinesi Önerisi

Zaman ayarlı Melitta Optima Timer filtre kahve makinesi, yoğun iş temposu arasında kahve hazırlamaya vakti olmayanlar için benzersiz bir deneyim sunar. Üstelik yüksek sıcak tutma kapasitesine sahip olan ürün hazırlanmış filtre kahveleri iki saate kadar sıcak tutabilir. 1,2 lt su kapasitesine sahip olan Melitta Optima Timer filtre kahve makinesi, yaklaşık 8-10 fincan kahveyi tek tuşla hazırlamanızı sağlar.

 • Serinin sürahisi plastik saplara ve ısıya dayanıklı borosilikat cama sahiptir. Bu sayede ısıya ve dış darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Cihaz üzerinde 4 farklı su sertlik ayarı bulunur. Bölgenizdeki suyun sertlik oranına göre uygun bir tercih yapabilirsiniz.
 • 1000 Watt motor gücüne sahip olan ürün, dakikalar içerisinde aroması güzel kahveler yapmanızı sağlar.

Goldmaster GM-7353 Filtre Kahve Makinesi

Özel damıtma teknolojisiyle fark yaratan Goldmaster GM-7353 klass öğütücülü filtre kahve makinesi tam kıvamında kahveler hazırlamanızı sağlar. Kahvelerinizi 30 dakikaya kadar sıcak tutan cihaz 24 saat programlama özelliğine sahiptir. Bu sayede günün her saati kahve ihtiyacınızı karşılar. Goldmaster GM-7353 filtre kahve makinesinin diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • 1200 ml kapasiteye sahip olan Goldmaster GM-7353 serisi yaklaşık 12 fincan kahveyi tek hamlede yapmanızı sağlar.
 • 24 saat programlama özelliğine sahiptir
 • 600 Watt motor gücüyle kısa zamanda yüksek performans gösterir.
 • 2 farklı öğütme ayarına sahip cihaz hem orta hem de ince kıvamlı toz kahve elde etmenize yardımcı olur..

Melitta Look V Therm Timer Filtre Kahve Makinesi

LED ekranıyla şık tasarıma sahip olan Melitta Look V Therm Timer filtre kahve makinesi, pratik zamanlayıcı özelliğiyle ön plana çıkar. Klasik kahve makinelerinden ayrılan en önemli özelliklerinden biri termoslu olmasıdır. Termoslu kahve makinesi sayesinde hazırladığınız kahveleri saatler sonra bile ideal sıcaklıkta tüketebilirsiniz. Geniş kapasitesiyle pek çok kişiye hitap eden cihaz 1,375 kapasiteli su haznesine sahiptir. Yüksek kapasiteli yapısı sayesinde tek seferde 15 fincana kadar kahveyi aynı anda hazırlayabilir. Cihazın diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Cihaz içerisinde 3’ü 1 arada kireç koruma sistemi bulunur. Kireç koruma sistemi sayesinde çok daha sağlıklı filtre kahveler tüketebilirsiniz.
 • Filtre kahve hazırlarken kağıt filtreler kullanılır. Plastik filtre tercih etmeyenler için ideal seçenekler arasında yer alır.
 • Damlama önleyici sistemi ve AB güvenlik sistemine uygun otomatik kapanma özelliği kullanım kolaylığı sunar.

CVS DN 19813 Coffee Master Filtre Kahve Makinesi

Ekonomik fiyatlı yapısı ve yüksek performanslı özellikleriyle ön plana çıkan 7. CVS DN 19813 Coffee Master filtre kahve makinesi, kahvenizi saniyeler içerisinde içime hazır hale getir. Damıtma engelleme sistemiyle çalışan cihaz, kahveniz hazır olur olmaz beklemeden tüketebilmenizi sağlar. Cam hazneye sahip olan cihaz, kahvenizin sıcaklığı korur ve ideal yapısı sayesinde aşırı ısınmanın önüne geçer. Ürünün sevilen özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • 1250 ml kapasiteye sahip olan CVS DN 19813 Coffee Master filtre kahve makinesi 8-10 fincan kahveyi tek seferde hazırlama fırsatı sunar.
 • 800 Watt güçlü motoruyla yüksek performanslı bir şekilde çalışır.
 • Cihazın altında kaymaz malzemeden yapılan tabanlık bulunur. Bu sayede kahve hazırlama sırasında ya da sonrasında sabit kalır.
 • Cihazın kutusu içerisinde filtresi yer alır. Filtreler kullanım sonrası kolaylıkla yıkanabilir.

Konchero Preciso Alüminyum Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makinesi en iyi seçenekler arasında yer alan Konchero Preciso alüminyum filtre kahve makinesi serisi, 11 delikli duşlama başlığı ile öne çıkar. Farklı demleme performansları sunan duşlama başlıkları, filtre kahvenizin aromasını güçlendirir. Sabit bir şekilde hazırlandığında 6 dakikada demleme fırsatı sunan cihaz, kahvenizi istediğiniz sertlikte hazırlamanızı sağlar. Dilerseniz farklı demleme hızı seçeneklerini de deneyerek kahve aromasını damak tadınıza uygun bir hale getirebilirsiniz.

 • 1300 ml kahve haznesine sahip olan ürün 8 ile 10 fincan arasında kahveyi tek seferde pişirir.
 • 1500 Watt motor gücüyle öne çıkan Konchero Preciso alüminyum filtre kahve makinesi, piyasanın ortalama motor gücünü aşarak kullanıcı memnuniyetini kazanır.
 • Otomatik kapanma özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlar.

Filtre Kahve Makinesi Tavsiyeleri Arasından En Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

Sizler için en iyi filtre kahve makinelerini derledik. Ancak filtre kahve makinesi öneri listesi arasından en doğru seçimi yapmak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız önerilir. Bu kriterlerden biri kahve makinesinin kapasitesidir. Özellikle geniş aileler ve kalabalık topluluklar için satın alınan filtre kahve makinelerinin geniş kapasiteli olması önerilir. Tek seferde 10-12 fincan kahve hazırlayabilen makineler çoğu zaman hayat kurtarıcı olur. Kahve makinesi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise kahve sertliğinin ayarlanabilir olmasıdır.

Hafif, orta ve yüksek sertlik ayarı bulunan makineler, damak tadınıza uygun kahveler içmenizi sağlar.

Cihazın gücü, yapım malzemesi, programlama seçenekleri ve göstergeleri de kahve makinesi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Yukarıda sıralanan her bir kahve makinesi kendi alanında farklı avantajlar sunar. Yüksek kapasiteli, otomatik kapamalı, cam hazneli veya programlanabilir özellikli olan ürünler ürün yelpazesini genişletir. Her bir modelin markasına ve özelliklerine göre fiyatı değişiklik gösterir. Siz de en iyi 8 farklı filtre kahve makineleri arasında ihtiyacınız olanı belirleyebilir, bütçenize uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

0 Shares:
Diğer Yazılarımızı İnceleyin
kulaklik almadan once bilmeniz gerekenler teknosa
Devamını Oku

Kulaklık Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dijital cihazlarımız çoğaldıkça, kulaklık kullanımımız da artıyor. Özellikle akıllı telefonlarımızın neredeyse ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Kulaklıkları birçok…
lg televizyonlarin ozellikleri teknosa
Devamını Oku

LG Televizyonların Özellikleri Neler?

Yaşam alanlarımızın olmazsa olmaz cihazlarının başında televizyon geliyor. Çoğu evde televizyon ailenin fertlerinden biri gibi oluyor. Özellikle son…
Airtag Nedir? Ne İşe Yarar?
Devamını Oku

Airtag Nedir? Ne İşe Yarar?

Sık sık anahtarlarınızı ya da çantanızı bıraktığınız yeri hatırlamıyorsanız Apple AirTag tam size göre olabilir. Çünkü Apple’ın geliştirdiği…
Yapay Zeka Ne Kadar Güvenilir?
Devamını Oku

Yapay Zeka Ne Kadar Güvenilir?

Güven, başkalarının davranışlarını tahmin edebilmeye yani öngörülebilirliğe dayanır. Güvendiğiniz kişi, beklediğinizi yapmazsa onun güvenilirliğine dair şüpheleriniz olur. Birçok…