Dekoratif ve kullanışlı tasarımı sayesinde yaşamınızı kolaylaştıran kitaplıklar yazılı, sesli ya da görsel kaynakların da aralarında yer aldığı, her türlü eseri elverişli koşullarda saklamanıza imkân sunar. Modern tasarım detaylarına sahip seçenekler sağlamlık ve dayanıklılık bakımından ahşap ve metal gibi materyallerden üretilir. Malzeme ve işçilik kalitesi ile öne çıkan en iyi kitaplıklar, şık ve estetik bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra ergonomik kullanım avantajı sağlayan yapılarıyla da dikkat çeker. Kullanıcılar tarafından yoğun beğeni alan kitaplık modelleri arasından, kullanım alanınıza ve amacınıza hitap eden alternatifi belirleyerek muntazam ve konforlu mekânlar yaratabilirsiniz. Portatif, sabit, ayaklı, ayaksız, kilitli, kapaklı, çekmeceli ya da çalışma masalı pek çok alternatifi kullanıcıyla buluşturan ürünler, kitapseverlerin beklentilerine ve zevklerine hitap eden niteliktedir. Kitapseverlere özel yazımızın devamında en iyi kitaplıklar ve özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmakla birlikte, tercihlerinizi memnuniyete dönüştüren seçimler yapabilirsiniz.

En İyi 10 Kitaplık Önerisi

 1. Arnetti Luma Safir Meşe Kitaplık

Geçmişten günümüze kadar uzanan tüm zamanlarda değerini yitirmeyen ahşap kitaplık modelleri, dekorasyon tercihlerinin olmazsa olmazı mobilya türleri arasındadır. Kaliteli tasarımı ve zarif görünümüyle tasarım stilinize eşlik eden Arnetti Luma safir meşe kitaplık, konumlandırıldığı mekâna hoş bir ambiyans katar. 1. sınıf malzemelerin tercih edildiği 18 mm’lik Suntalam (Yonga Levha), melamin yüzeye sahip olmakla birlikte ithal bağlantı elemanları kullanılarak birleştirilir. Modelin D/G/Y ölçüleri 25 x 80.4 x 188.6 cm şeklindedir. Kanserojen madde kullanılmadan üretilen model, AB normlarına uygun standartları sayesinde kullanıcı ve çevre dostu olmayı başarır. Dayanıklı yapısıyla öne çıkan kitaplığı gerek taşınma gerekse yer değiştirme sırasında, deforme olmadan söküp takabilirsiniz. Mobilya ve dekorasyon tarzını tamamlayan bir kitap saklama ünitesi arayışındaysanız, tercihinizi ahşap kitaplık çeşitlerinden yana kullanmanız uygun olabilir.

 1. Ceramical 90×180 cm 5 Raflı Atlantik Çam Siyah Metal Kitaplık

Ceramical 90×180 cm 5 raflı Atlantik çam siyah metal kitaplık, şık olduğu kadar dayanıklı ve sağlam özellikleriyle de beklentilerinize hitap etmeye adaydır. Metal profili ahşap raflarla harmanlayan raflı kitaplık, estetiğe vurgu yapan kütüphane görünümüyle modern dekorasyon tarzını tamamlar. AB kalite standartlarına uyum çerçevesinde E1 sertifikasına sahip tasarım çevre ve insan sağlığına uygun materyaller içerir. Dekoratif ve kullanışlı bir kitaplık tavsiyesi isterseniz, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz model sayesinde kitaplarınız için muntazam bir ünite oluşturabilirsiniz. Kaliteyi, 5 raflı tasarımında buluşturan açık kahverengi kitaplığın boyutları D/G/Y 34 x 90 x 180 cm’dir. Model, uzun ömürlü kullanım vadeden tasarımıyla, benzersiz bir deneyimle tanışmanıza fırsat verir.

 1. Mezza 1992 Silence Kahverengi-Beyaz Kitaplık ve Çalışma Masası Takımı

Çocuk, genç ve yetişkin fark etmeksizin her yaştan kullanıcının favorisi olmaya aday ürünlerden biri de Mezza 1992 Silence kahverengi-beyaz kitaplık ve çalışma masası takımı olarak öne çıkar. Kitap saklama birimini, çalışma sahasıyla iç içe sunan model, kitaplık tavsiyesi incelemesi yapanlar için öncelikli alternatifler arasındadır. Öğrenciler ya da masa başı iş yapanlar için elverişli olan şık ve ergonomik tasarımlı mobilya türü, çok yönlü kullanım avantajı sunarak yer tasarrufu yapmanıza imkân verir. Ayrıca görsel zarafeti ile dikkat çeken çalışma masalı ve 6 raflı kitaplık modelinin ebatları, D/G/Y 25 x 71.8 x 146.8 cm’dir. Ürün hem dergi, kitap, klasör ve kalemlik gibi ihtiyacınız olan kaynaklara ve materyallere ulaşmanızı kolaylaştırır hem de konforlu çalışma sahaları meydana getirir.

 1. Adore Mobilya Newyork Tori 5 Raflı Tam Kapaklı Kilitli Kitaplık

Kitapların ve farklı malzemelerin kapalı ortamda muhafaza edilmesini arzu edenlerdenseniz Adore Mobilya Newyork Tori 5 raflı tam kapaklı kilitli kitaplık modeli, tam da beklentilerinize göre olabilir. Doğal ahşap dokusu ile dikkat çeken tasarımı, mat krom kaplamadan oluşan metal kulplar tamamlar. Geniş kullanım alanı yaratan derin iç tasarımı sayesinde ergonomik bir kitap dolabına sahip olabilirsiniz. Düzenli ve dekoratif bir ortamın varlığını ön plana taşımak istediğiniz durumlarda, yüksek malzeme işçilik kalitesine sahip modeli seçebilir, uzun ömürlü bir deneyime tanıklık edebilirsiniz. Kitap, dergi ve diğer malzemelerin tozdan korunmasına yardımcı olan ürün, güven veren kitaplık önerisi sıralamasında ilkler arasında yer alır.

 1. Ruum Store By Doğtaş Zein Meşe Kitaplık

Dolaplı ve raflı stili sayesinde hem evlerde hem de ofislerde kendisine yer bulan Ruum Store By Doğtaş Zein meşe kitaplık, minimalist tasarımlı kitaplık tavsiyesi isteyenlere hitap eder. Çağdaş çizgilerin kaliteyle buluştuğu noktaya dikkat çeken etkileyici möble, aynı zamanda markanın TV ünitesiyle de kombin yapabileceğiniz bir konseptin ürünüdür. Modeli tercih ederek dar mekânları genişletebilir, kitaplarınız ve farklı aksesuarlarınız için işlevsel depolama alanı oluşturabilirsiniz.

 1. Kenzlife Süper Ga 180x200x 19 cm 6 Katlı 3 Bölmeli Beyaz Çok Amaçlı Dolap

Açık raflı tasarımı ile göz dolduran Kenzlife Süper Ga 180 x 200x 19 cm 6 katlı 3 bölmeli beyaz çok amaçlı dolap, kaynak yönünden zengin bir hazineye sahip olanlar için ideal bir kitaplık türüdür. Çift bölme opsiyonu sayesinde ergonomik kullanım avantajı sağlayan model, büyük ve kullanışlı yapısıyla en iyi kitaplıklar arasında değerlendirilebilir. Üst üste veya yan yana konumlandırma imkânı sunan tasarımı, çok yönlü bir istifleme alanına dönüştürebilirsiniz.

 1. Arnetti Arven Ceviz Kitaplık

Dekoratif görünümlü kitaplık arayışınızı, görsel şölen havasıyla taçlandıran Arnetti Arven ceviz kitaplık, sıra dışı tasarımlara gönül verenlere tavsiye edilir. Aşağıdan yukarıya doğru daralan ve yatay duran merdiveni andıran raf sistemi, şık ve orijinal bir konsept ortaya koyar. Kullanıcı tercihlerinin şekillenmesinde aktif rol oynayan ceviz materyal özelliği, dekorasyon konusunda da doğalı tercih edenlere hitap eder. Uzun ömürlü kullanıma elverişli sağlam model, 1.sınıf malzeme ve işçilik kalitesine sahiptir. Ebat özellikleriyle de seçim yapmanızı kolaylaştıran kitaplık, 29.5x100x150 cm olarak üretilir.

 1. Kenzlife Ilgar 175x160x30 cm Kilitli Beyaz Çok Amaçlı Dolap

Kitaplık seçiminde etkili olan tasarım detaylarından biri de kullanıcıların gereksinim duyduğu güvenlik unsurudur. Klasörlerinizin ve kitaplarınızın güvende olmasını isteyenlerdenseniz Kenzlife Ilgar 175x160x30 cm kilitli beyaz çok amaçlı dolap seçeneğini değerlendirmeniz olanaklıdır. 6 adet açık rafla birlikte 4 adet kapalı ve kilitli bölmeden oluşan dolabı hem yan yana hem de üst üste yerleştirerek kullanabilirsiniz. Modern tasarımlı kitaplık seçeneği evinizin çalışma odasında, çocuk ve genç odasında ya da işletmenizde dekoratif bir istifleme alanı yaratır. En iyi kitaplıklar arasından hem şık ve kaliteli hem de emniyetli modelleri değerlendirmek isteyenlerin tercihi olabilir.

 1. Ruum Store By Doğtaş Soho Geniş Meşe Kitaplık

Görsel zarafetiyle şıklığa vurgu yapan Ruum Store By Doğtaş Soho geniş meşe kitaplık, dar mekânları geniş saklama alanlarına dönüştürmek isteyenlere hitap eder. Çoklu raf tasarımı ile stilinizi yaratıcı boyuta taşıyan model, ayaklı tasarımı sayesinde sade ve seçkin mekânların havasını değiştirir. D/G/Y ölçüleri 25 x 80 x 121 cm boyutlarda olup dar alanlarda zengin bir kütüphane kurma fikrinize eşlik eder. Yaşam alanlarını işlevsellikle buluşturan geniş meşe kitaplığın zeminden yüksek ayak yapısı sayesinde temizlik uygulamalarını pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Adore Mobilya Adore Modern KTP-350-UU-1 5 Raflı Kitaplık Mor

Zemine tam oturan ve gerektiğinde duvara sabitlenebilen Adore Mobilya Adore Modern KTP-350-UU-1 5 raflı kitaplık mor rengiyle kullanıcıların gönlünü fetheder. Estetik dizayn stilini yenilikçi çizgilerle birleştiren model, konumlandırıldığı ortama hoş bir ambiyans katar. Geniş raf sistemi sayesinde kitapların sıralanmasını kolaylaştıran ürün minimalist ve ergonomik tasarım detayları ile yaşamınızı kolaylaştırır. Dekoratif şıklığı yakalamak isteyenlere özel bir seçenek olarak sunulan kitaplık önerisi ile iç mekânlarda hem renkli hem de yaratıcı bir hava estirebilirsiniz.

Kitaplık Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaşam alanlarının ve çalışma ortamlarının vazgeçilmezleri arasında önemli bir yere sahip olan kitaplıklar kitap ve dergi gibi basılı eserler başta olmak üzere plak, CD, film gibi sesli ve görüntülü eserlerin de yerleştirilmesine olanak tanır. Konfor alanlarında ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen modeller, kaliteyi şıklıkla buluşturan unsurlara sahiptir. Aynı zamanda işlevselliği ile de ön planda olmayı başaran tasarımlar sayesinde kendiniz için özel ve kullanışlı saklama üniteleri oluşturabilirsiniz. Kitaplık önerisi hakkında bildirilen kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurarak iş ya da konfor alanınız için uygun model hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca modellerin farklılık gösteren özelliklerini inceleyerek kitaplık seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine rahatlıkla karar verebilirsiniz.

 • Dergi, klasör gibi geniş ebatlı kaynak ve materyaller için derinliği fazla olan kitaplıklar tercih edilebilir.
 • Fazla sayıda ve çeşitlilikte kitabınız varsa, hiyerarşik bir düzen oluşturmak için çok raflı modelleri değerlendirmeniz önerilir.
 • Kitap istiflemenin yanı sıra farklı ürün ve kırtasiye malzemelerinin yerleştirilmesine olanak tanıyan çok amaçlı kitaplıklara yönelebilirsiniz.
 • Dekoratif görünümlü şık modellere sahip olmak isterseniz seçiminizi ayaklı kitaplıktan yana kullanabilirsiniz.
 • Ağır yük altında kullanıma uygun kitaplık önerisi konusunda zemine basan ayaksız kitaplık tasarımlarını seçmelisiniz.
 • Çalışma ortamınızı kütüphanenizle buluşturmak üzere, masalı modeller elverişli olabilir.
 • Sağlam ve uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşamak isteyenlere metal kitaplık modelleri önerilir.
 • Ahşap kitaplık seçimi, mobilya ve dekorasyon stiline öncelik verenlerin seçimi olabilir.

Kitapseverler için bir araya getirilen en iyi 10 kitaplık modelini ve ürünlerin özelliklerini göz önüne alarak etkili ve avantajlı seçimler yapmanız mümkündür. Kaliteli ve güvenilir markalar tarafından üretilen en iyi kitaplıklar ile beklentilerinize ve tercihlerinize cevap veren modele sahip olabilir, kitaplarınız ve çalışma sahanız için konforlu bir ortam yaratmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

0 Shares:
Diğer Yazılarımızı İnceleyin
Plak Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Devamını Oku

Plak Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Plak, genellikle vinil veya benzeri malzemelerden yapılan, müzik kayıtlarını oynatmak için kullanılan formattır. Plaklar, 20. yüzyılın ortalarından itibaren…
Doğru Barbekü Seçimi Nasıl Yapılır?
Devamını Oku

Doğru Barbekü Seçimi Nasıl Yapılır?

Sıcak yaz günlerinin ve keyif dolu anların vazgeçilmezi barbekü, sevdiklerinizle birlikte lezzetli yiyecekler eşliğinde eğlenmenin en iyi yollarından…
camasir kurutma teknosa
Devamını Oku

Çamaşır Kurutma Dert Olmaktan Çıkıyor

Hepimiz çamaşırlarımızı yıkadıktan sonra temiz havada, rüzgarda uçuşarak kurumasını istiyoruz. Ancak değişen dünyamız ne bunun için yeterli bir…