PlayStation 5 oyunları ile çok keyifli saatler geçirebilirsiniz. Günümüzün stresli yaşamından biraz da olsa uzaklaşmak ve macera dolu keyifli saatler geçirmek için PlayStation 5 oyunları arasında çok farklı seçenekler bulunuyor. Her PS 5 oyununun size hissettireceği deneyim elbette ki farklı oluyor. Kimi oyun heyecanlanıyor, kimisinde bulmacalar çözmek zorunda kalıyorsunuz. Dünyanın en iyi oyuncuları ile futbol oynayabiliyorsunuz. Kendinizi farklı dünyalarda bularak stresinizi atabiliyorsunuz. Maceradan maceraya koşabiliyorsunuz.

PlayStation 5 aynı zamanda Sony markasının en gelişmiş oyun konsolu. Oyun severler Sony PlayStation 5 oyun konsolunun yeni özellikleri sayesinde geniş bir oyun yelpazesine sahip olabilir. Bu yazımızda sizin için seçtiğimiz en iyi PlayStation 5 oyunlarından bazılarını listeledik.

Keyifle Oynayabileceğiniz 5 Farklı PlayStation 5 Oyun Tavsiyesi:

1- Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Sipider-Man oyunları, örümcek adamı seven hemen herkesin hoşlanabileceği bir oyun serisi oldu. Oyunun geçmiş serilerinde Mile Morales adlı karakterin Peter Parker’dan örümcek adamlığı öğrenmeye başladığını görmüştük. Oyunun ana karakteri Peter Parker belli bir süre için şehirden ayrılıyor ve Mile Morales tek başına mücadele etmek zorunda kalıyor. Oyun New York ortamında geçiyor.

Oyun çok etkileyici bir girişe sahip. Özellikle PS5’e özel olarak piyasaya sürüldü. Grafikleri ile oldukça sürükleyici. Fakat oyun çok uzun sürmüyor. Oynama yeteneğinize bağlı olarak 10-12 saat aralığında Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununu bitirebiliyorsunuz.

Oyunda toplam 4 adet boss karşınıza çıkıyor. Bilmeyenler için açıklamak gerekirse boss; bir oyun içerisinde yapay zekaya sahip en güçlü düşman anlamına geliyor. Oyun içerisinde insanlar Miles Morales’den yardım isteyebiliyor. Mile Morales’in toplam 19 farklı giysi seçeneği bulunuyor. Daha ilk oynamadan itibaren hepsi açık olarak sunuluyor. New York atmosferinde gökdelenlerin üzerinde çok hareketli bir macera istiyorsanız bu oyun tam size göre olabilir.

Buraya tıklayarak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

2- Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla, PlayStation 5’in en iyi oyunlarından biri. 9. Yüzyıl İngiltere ortamında geçiyor. Viking karakterleri oyunda öne çıkıyor. Oyunun ana karakteri, savaş ve zafer hikayeleri ile büyümüş efsanevi Viking akıncısı Eivor. Klan lideri Eivor adı verilen karakter klanlarını Norveç’ten İngiltere’ye götürmeye çalışıyor.

Oyun İskandinav Mitolojisi’nin birçok unsurunu barındırıyor. Oyundaki görevinizi tamamlamak ortalama olarak 50 saatten fazla sürüyor. Oyunun içinde çok sayıda güzel viking malzemesi sunuluyor. Orta çağ İngiltere’sinde Vikinglerle bir serüvene atılmayı istiyorsanız bu oyun tam size göre.  

Buraya tıklayarak Assassin’s Creed Valhalla oyununu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

playstation 5 oyun teknosa

3- Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty serisinin bu sürümü, geşmiş serilerde de olduğu gibi çok etkileyici. ABD tarafından görevlendirilmiş, CIA ajanı Russell Adler’in, Sovyet casusu olan Perseus’u yenmeye çalışmasını izliyoruz. Oyunun açılışı bir barda gerçekleşiyor. ABD’nin soğuk savaş yıllarındaki müzikleri ile karşılaşıyoruz. Oyundaki ana karakter ismi Russell Adler. Ancak oyun ilerledikçe kendi karakterimizi yaratıyoruz.

Oyunun hoşunuza gidebilecek bir yeniliği ise diyalogları seçebilmemiz. Verdiğiniz kararlar ile oyunu çok farklı noktalara sürükleyebiliyorsunuz. Oyun sonları da bu nedenle çok farklılaşıyor.

Oyunun bizleri ilgilendiren bir diğer hoşluğu ise içerisinde Trabzon bölümünün olması. İnanılmaz gelse de: Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda bir bölüm Trabzon’da geçiyor. Trabzon modellemelerinin de oldukça iyi tasarlandığını söyleyebiliriz. Düşmanlarınıza el bombası atabiliyor ya da bıçak kullanabiliyorsunuz. Ateş ettiğinizde karşınızdaki düşmanınızın vurulduğunu diğer serilerden daha net hissediyorsunuz. 80’lerde Soğuk Savaş sırasında geçen, aksiyon dolu bir Hollywood filmini izlemeye benziyor.

Çok oyunculu modlarda da oynanabiliyor. Bu güne kadar çıkmış en kısa en kısa senaryoya sahip. Diğer Call of Duty serilerinden farklı olarak bu sürüme bulmacalar eklenmiş. Güçlü silahlar ile etkileyici bir savaş deneyimi yaşıyorsunuz.

Buraya tıklayarak Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

4- FIFA 2021

FIFA 21 futbol tutkunlarının en sevdiği oyunların başında geliyor. Oyunun yeni arayüzünde eskisinden farklı olarak koyu mavi renk seçilmiş. İlk olarak FIFA 20’de gördüğümüz volta modu FIFA 21’de de bizimle oluyor. Volta modunu bilmeyenler için açıklayalım. Volta modu aslında sokak futbolunu içeren bir mod. Sokak turnuvalarında yer alıyorsunuz. Diğer takımları yenmeye başladıkça Dubai sokak turnuvası için davet alıyorsunuz. Eleminasyon sistemiyle turnuvaya katılıyor ve başarılı olmaya çalışıyorsunuz. Volta modu çok oyunculu seçenek ile de oynanabiliyor.

FIFA 21’de gördüğümüz bir diğer farklılık fotbolcu suratlarındaki detayların arttırılmış olması. Formalar futbolcuların üzerinde oldukça gerçekçi duruyorlar. Oyunun yapay zekası geçen yıllardakilerine göre biraz daha arttırılmış. Futbolcuların oyun içerisindeki koşuları ve pasları oldukça gerçekçi. Bir diğer büyük yenilik defans arkasına atılan toplarda oyuncunun koşmasını yapay zekadan beklemek yerine artık bunu sizi kontrol edebiliyor olmanız. Bir diğer yenilik ise FUT modunda arkadaşlarınızla birlikte oynayarak ödüller kazanabileceksiniz. FUT modunu kısaca açıklamak gerekirse, kendi takımınızı kurabildiğiniz, başarılar kazandıkça ödüller aldığınız bir oyun modu.

Buraya tıklayarak FIFA 2021 oyununu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

5- Demon’s Souls

Demon’s Soul’s oldukça karanlık, Boletaria adı verilen bir krallık dünyasında geçiyor. Nexus adı verilen bir merkezden hareketle görevlerimizi yapıyoruz. Bu noktadan ana oyun karakterimizi de geliştirebiliyoruz. Kendisine has bir dünyanın içerisinde adeta kayboluyorsunuz. Oyunun her anında sizi oldukça etkileyen ortamlarla karşılaşıyorsunuz.

Oyun içerisinde kılıç, bıçak, balta gibi çok sayıda silah alternatifi var. Silahların kendi karakterine özel vuruşları bulunuyor. Oyun içerisindeki ortamlar değiştikçe düşmanlarınız da değişiyor. Oyun içerisindeki kısa yolları bulabilirseniz daha hızlı yol alabiliyorsunuz.

Buraya tıklayarak Demon’s Souls oyununu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
twitch nedir teknosa
Devamını Oku

Twitch Nedir?

Günümüzde sosyal medya ve dijital yayıncılık konusu sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Çok geniş kitlelere hitap eden platformlar…
klima cesitleri neler teknosa
Devamını Oku

Klima Çeşitleri Nelerdir?

Hayat kalitemizi yükseltmek için yaptığımız şeylerden biri de yaşam alanlarımızdaki konforu artırmak oluyor. Bu konforu sağlayan önemli etkenlerin…
terra luna nedir teknosa
Devamını Oku

Terra LUNA Nedir?

Geçtiğimiz dönemde, kripto para borsasında yer alan LUNA’nın çöküşü, ekonomi haberlerinin gündemine yerleşti. Bu haberle birlikte birçok kişi,…