Son yıllarda bilgisayarları sadece profesyonel ve günlük işlerimiz için değil eğlence amacıyla da kullanıyoruz. Özellikle gelişen özellikleri nedeniyle oyun oynamak için çok daha fazla kullanmaya başlıyoruz. İnternet yayıncılığının da kolaylaşıp yaygınlaşması oyun için kullanımların artmasına neden oluyor. Bu konuda gelinen noktada artık yeni bir sektörün oluştuğu herkes tarafından kabul ediliyor. Takipçilerine yayın yapan oyuncuların çoğalması bilgisayar üreticilerini de bu konuda tetikliyor ve piyasadaki tüm oyunların pürüzsüz oynanabilmesi için oyun bilgisayarlarının üretimine başlıyor. Oyuncuların ve oyun meraklılarının en çok ilgi gösterdiği bilgisayarların başında Casper Excalibur oyun bilgisayarları geliyor. Casper Excalibur, sahip olduğu birçok özellikle bilgisayar oyunlarında kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor. Bu yazımızda Casper Excalibur bilgisayar oyunda ne avantaj sağlar anlatmaya çalışacağız.

Casper Excalibur Tasarım Avantajı

Bir oyun bilgisayarı olarak üretiliyor olsa da Casper Excalibur’un tasarımında kullanım kolaylığı sağlayacak birçok özelliği bulunuyor. Tasarımdaki en dikkat çekici özelliği ise inceliği ve hafifliği oluyor. Kalınlığı 21 ile 27 mm arasında değişen modelleriyle bir oyun bilgisayarı için olabilecek en ince yapıda ve 2 ya da 2,5 kg ağırlığı ile en hafif bilgisayar modellerini sunuyor. Tasarımda en çok dikkat edilen şeyin bilgisayarda mobiliteyi sağlamak olduğu gözüküyor. Bu özelliği sayesinde bilgisayarınızı gittiğiniz her yere rahatlıkla götürebiliyor ve oyun keyfinizi her yerde yaşayabiliyorsunuz.

casper excalibur bilgisayar oyunda ne avantaj saglar teknosa

Casper Excalibur Ekran Özellikleri

Özellikle bilgisayar oyunlarında ekran en önemli unsunların başında geliyor. En iyi oyun deneyimi, ekran kalitesi her bakımdan daha iyi olan bilgisayarlarda daha farklı yaşanıyor. Casper Excalibur oyun bilgisayarları da ekran özellikleri geliştirilmiş modelleriyle oyun tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor. 2,5K piksellik çözünürlüğü ile en net görüntüleri sunuyor.

Oyunlarda ekran yenileme hızının yüksek olması oyun sırasında büyük bir avantaj sağlıyor. Hızlı oyunlara ekranın da hızlı tepki vermesi ve gecikme yaşanmadan tüm hareketin ekranda görülmesi gerekiyor. Bu da ekran kartının ve monitörün tepkime süresinin çok iyi olmasından geçiyor. Casper Excalibur oyun bilgisayarlarında hem saniye başına kare sayısının çok yüksek olması hem de tepkime süresinin çok hızlı olması kullanıcılarına önemli bir avantaj sunuyor. Bu sayede oyun oynarken her saniyesine hakim oluyor ve rakiplerinize göre daha üstün bir oyun sergileyebiliyorsunuz.

Casper Excalibur İşletim Sistemi Avantajı

İyi bir oyun bilgisayarının işletim sisteminin de iyi olması gerekiyor. Bilgisayarın teknik özellikleri iyi olsa bile işletim sistemi eski ya da orijinal olmayan bilgisayarlarda oyun oynarken her zaman bir aksaklıkla karşılaşabiliyorsunuz.

Yeni Casper Excalibur bilgisayarlar orijinal Windows 11 işletim sistemi ile birlikte sunuluyor. Windows 10 işletim sistemine sahip olanları da ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltebiliyorsunuz. Zaten bilgisayarınızı aldığınızda Windows bildirimlerinde resmi güncellemesini görebiliyor ve anında yükleyebiliyorsunuz. Windows 11 bugüne kadarki sürümlerin en verimli ve en güvenli işletim sistemi olduğu için orijinal olması bu bakımdan büyük önem taşıyor.

Windows 11 farkını oyunlarda da gösteriyor. Yüksek performans ve hız gerektiren oyunları Windows 11 işletim sistemli bir bilgisayarda oynadığınızda oyundan daha fazla verim alabiliyorsunuz. Orijinal olmayan işletim sistemlerinde oyunda takılmalar ya da kesintiler yaşanabilirken, Casper Excalibur’da bunla ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz.

Casper Excalibur Bilgisayarların Sağladığı Diğer Avantajlar

Yüksek performanslı oyunlar oynadığınızda ya da çok uzun süreler oynadığınızda bilgisayarda ısınma problemleri yaşanmaya başlıyor. Bilgisayarın aşırı ısınması da oyun deneyimini olumsuz etkileyen faktörlerden biri oluyor.

Casper Excalibur oyun bilgisayarlarının RGB ışıklandırmayla renklendirilmiş fanları, akıllı turbo fan olarak adlandırılıyor. Bu özelliği sayesinde hem ince tasarımından taviz vermemiş oluyor hem de yüksek performanslı işlemcisi ve ekran kartına rağmen içerideki hava akımını çok iyi bir şekilde yapabiliyor. Fan sistemi çok iyi çalıştığı için oyun oynarken ısınmaya bağlı takılmaları yaşamıyorsunuz.

Kablosuz bağlantı konusunda da Casper Excalibur, kullanıcılarına geniş bir imkan sunuyor. Oyuncuların çevrimiçi oyunlarda yaşadığı problemlerden biri de bağlantı problemi oluyor. Bu konuda sorun yaşamamak için genellikle kablolu bağlantı kullanmayı tercih ediyorlar. Casper Excalibur bilgisayarlarda Intel KILLER AX1675 wireless desteği bulunuyor. Bu özellik Wi-Fi 6 hızında kablosuz bağlantı performansı sunuyor. KILLER AX1675 ile arka planda çalışan uygulamaların etkinliğini kesiyor. Böylece hem bilgisayarın performansı olumsuz olarak etkilenmiyor hem de arka plandaki internet kullanan uygulamaların bağlantısı kesildiği için daha güçlü bir sinyal çekim gücü sağlıyor.

Casper Excalibur Performansı

Casper Excalibur oyun bilgisayarlarında üst düzey işlemciler kullanılıyor. Satın alım sırasında donanımları kendi istediğinize göre özelleştirebildiğiniz için 8 çekirdekli 11. nesil işlemciye sahip olabiliyorsunuz. Aynı durum ekran kartı için de bulunuyor. Ekran kartını NVIDIA’nın en iyi ekran kartı modelleri olan RTX 3060 ile RTX 3080 modelleri arasından tercih edebiliyorsunuz.

Aynı zamanda RAM kapasitesinde de bu seçenekler karşınıza geliyor. 8 GB RAM’den 64 GB RAM’e kadar istediğiniz RAM tercihini yaparak kendinize özel oyun bilgisayarını inşa edebiliyorsunuz. Casper Excalibur’larda bulunan bu özelleştirme seçeneği hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olan bilgisayara sahip olmanızı sağlıyor. Sunulan seçenekler ise hem işlemcinin hem de ekran kartının en iyi modelleri olduğu için oyun performansınızı olumsuz olarak etkilemiyor. Bu noktada siz kendi oynamak istediğiniz oyunlara göre ayarlama yapabiliyorsunuz.

Yukarıda Casper Excalibur bilgisayar oyunda ne avantaj sağlar anlatmaya çalıştık.

Siz de en iyi oyun bilgisayarlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
telefon oyun konsolu nedir teknosa
Devamını Oku

Telefon Oyun Konsolu Nedir?

Akıllı telefonu olan birçok kişi, telefonunu oyun oynamak için de sıklıkla kullanıyor. Özellikle son yıllarda mobil oyun dünyasında…