Evlilik hazırlığında olan çiftlerin birçok konuda tatlı telaşları oluyor. Düğün hazırlıkları, çeyiz hazırlama, yeni ev eşyaları gibi hayatlarını düzenleyecek bir sürü şey için koşturuyorlar. Kimi çiftler bunların hazırlıkları için birkaç yıl zaman ayırırken bazıları için bu kadar uzun süre olmuyor. Ancak hemen hemen bütün çiftler eşya konusunda benzer bir evlilik listesi hazırlıyor. Evlilik hazırlıklarında en önemli şeylerin başında genellikle ev eşyaları geliyor. Bunlardan elektronik eşyalar ise ayrı bir önem taşıyor. Çünkü evlerimizde en çok kullandığımız ve bize çoğu zaman en çok yardımcı olan eşyalar elektronik eşyalar oluyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak çok çeşitli modellerinin ve çok farklı özelliklerinin olması onları farklı bir değerlendirme sınıfına alıyor. Birçok elektronik eşya firması yeni evlenecek çiftlere özel düğün paketleri hazırlayarak hem onların işine yarayacak ürünleri bir araya getirmeyi hem de hepsini birlikte almaları durumunda daha uygun fiyat avantajı sunmayı hedefliyor. Eğer yeni eviniz için alacağınız elektronik eşyaların nasıl olacağı konusunda karar veremediyseniz kendinize en uygun özelliklere sahip ürünleri bir araya getirebiliyor ya da hazır düğün paketleri arasından en yakın olanı seçebiliyorsunuz. Bu yazımızda elektronik eşya düğün paketi önerileri vermeye çalışacağız.

Buzdolabı

Yiyeceklerimizin uzun süre tazeliğini koruyan ve bir evin vazgeçilmez cihazlarının başında buzdolabı geliyor. Ev eşyası teknolojisi sürekli olarak geliştiği ve değiştiği için piyasada bulunan buzdolabı modelleri arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabiliyorsunuz. Bunun için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz yeterli oluyor.

Buzdolabı seçimi konusunda tasarımı, boyutları ve kapasitesi gibi konular önemli olsa da önceliği sahip olduğu teknolojiye vermeniz her zaman büyük bir avantaj sağlıyor. Teknoloji konusunda da ilk bakmanız gereken özellik enerji sınıfı oluyor. Buzdolabı, evimizdeki diğer elektronik eşyalardan farklı olarak 7 gün 24 saat çalışıyor. Bu çalışmasının sonucunda da evde sürekli olarak enerji tüketen bir eşyanız oluyor. Bu nedenle daha düşük enerji tüketimine sahip buzdolabı seçmek başlangıçta biraz fazla bir maliyet yaratsa da, ilerleyen aylarda faturanızda ciddi bir miktar tasarruf edebiliyorsunuz.

Teknolojiyle ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, akıllı ev özelliklerinin olup olmadığı konusunda oluyor. Yeni dönemde piyasaya sürülen akıllı buzdolapları içerisindeki kameralar sayesinde neyin eksik olduğunu bilmenizi sağlıyor. İş yerindeyken eve gelmeden önce buzdolabınızdaki eksik malzemeleri kontrol edebiliyor, bunların siparişlerini online olarak verebiliyorsunuz.

Teknoloji konusunda beklentilerinizi belirledikten sonra yeni evinizde buzdolabı için hazırladığınız yerin boyutlarına uygun bir model belirliyorsunuz. Tasarım ve rengi konusunda da karar verdikten sonra en uygun buzdolabını seçebiliyorsunuz.

elektronik esya dugun paketi onerileri teknosa

Çamaşır ve Bulaşık Makinesi

Evlerimizin en temel eşyalarından biri de çamaşır ve bulaşık makineleri oluyor. Evde en çok zaman alan işlerimizin başında çamaşırların ve bulaşıkların temizlenmesi geliyor. Her gün evde bir şeyler yediğimiz ve içtiğimiz için mutlaka temizlenmesi gereken eşyalar çıkıyor. Ayrıca kıyafetlerimizin de düzenli olarak temizlenmesi hijyen açısından önem taşıyor. Bu tarz işler oldukça zaman alıyor. Bu nedenle çamaşır ve bulaşık makineleri bu zamanı bize kazandıran ve yorulmamızı engelleyen cihazlar olarak öne çıkıyor.

Yeni eviniz için tercih edeceğiniz çamaşır ve bulaşık makinelerinin sahip olduğu teknoloji ilk bakmanız gereken noktaların başında yer alıyor. Doğru cihazları seçmek için öncelikle enerji sınıfını kontrol etmeniz gerekiyor. Her ne kadar sürekli çalışmıyor olsalar da, tükettikleri elektrik miktarı düşünüldüğünde, yüksek enerji sınıfına sahip cihazlar önemli bir tasarruf sağlıyor.

Enerji sınıfının yanı sıra kapasitesi de çamaşır ve bulaşık makinelerinin önemli özelliklerinden biri oluyor. Yeni evli çiftler genellikle sadece iki kişi olacaklarını düşündükleri için en düşük kapasiteye sahip makineleri tercih edebiliyor. Burada hesaba katılması gereken şeylerden biri de evinizde misafir edeceğiniz kişi sayısı oluyor. Eğer kalabalık arkadaş ya da aile gruplarını ağırlamayı seviyorsanız, düşük kapasiteli cihazlar yeterli gelmeyebiliyor. Bu nedenle en düşük olmayan ama çok yüksek kapasitesiye de çıkmayan bir değer belirlemeniz daha faydalı oluyor. Çünkü yüksek kapasiteli makinelerin tükettiği enerji miktarıyla düşük kapasitelilerin aynı olmuyor.

Artık akıllı cihazlar hayatımızın her alanında olduğu gibi çamaşır ve bulaşık makinelerinde de oluyor. Akıllı cihazları cep telefonunuzla uzaktan çalıştırabildiğiniz gibi, enerji ve su miktarı tüketiminde de çok faydası oluyor. Bu cihazlar içerisindeki temizlenecek eşya miktarını ve kir yükünü tespit ettikten sonra ona göre elektrik ve su harcıyor. Böylece ay sonu faturalarınızda biraz daha rahat olabiliyorsunuz.

Televizyon

Televizyon, özellikle yeni evlenecek çiftlerin evlerinde olmazsa olmaz elektronik cihazlar arasında yer alıyor. Birlikte film izlemek, oyun oynamak ve eğlenceli zaman geçirmek için seçeceğiniz televizyonun özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Televizyonlarda görüntü teknolojisinin yanı sıra diğer teknolojiler de kullanıldığı için piyasada çok çeşitli model bulunuyor. Bunlar arasından sizin ve eşiniz için en uygun olanı seçmek zaman zaman zor olabiliyor.

Yeni evinize alacağınız televizyon için karar vermeniz gereken şeylerden ilki koyacağınız yer oluyor. Odanın ve duvarın durumuna göre ekran boyutunu seçiyorsunuz. Büyük bir salonunuz varsa küçük ekranlı televizyon pek keyif vermiyor. Bu nedenle duracağı yere uygun boyutları olması gerekiyor.

Ayrıca televizyonlar artık sadece kanalları izleyeceğiniz bir cihaz olmaktan çıkıyor. Dijital platformlardan bir şeyler izlemeyi seviyorsanız, gerçek akıllı televizyonlar arasından tercihinizi yapabiliyorsunuz. Platformların uygulamasını indirip kullanacağınız televizyonlar, diğerlerinden çok daha verimli çalışıyor.

Bunların yanı sıra görüntü teknolojisi de televizyonlar için önemli detaylar arasında bulunuyor. Gerçek renklerin görülebildiği, netlik ve keskinliği iyi olan televizyonlar birlikte film izleme keyfinizi çok daha fazla artırıyor. Ayrıca eğer oyun oynamayı seviyorsanız, oyun modu olan televizyonlar her zaman ilk tecihiniz arasında yer alması gerekiyor.

Küçük Ev Aletleri

Elektronik eşya düğün paketi içerisinde küçük ev aletleri en önemli yerlerden birini tutuyor. Beyaz eşya sınıfındaki elektronik ürünler dışında evimizdeki en büyük yardımcılar küçük ev aletleri oluyor. Mutfakta pişirdiğimiz yiyeceklerden, evimizin temizliğine kadar küçük ev aletleri, yeni evlenen çiftlerin elektronik eşya paketleri arasında mutlaka yer alması gerekiyor.

Ev temizliği için en önemli elektronik cihazlar, elektrikli süpürgeler ve robot süpürgeler oluyor. Eğer yaşam temponuz ev temizliği için az zaman bırakıyorsa, en azından süpürme işlemini akıllı robot süpürgelere bırakabiliyorsunuz. Ancak bu konuda eşiniz ya da siz hassas bir yapıya sahipseniz, gelişmiş teknolojiye sahip elektrikli süpürgelerden birini seçebiliyorsunuz. Ağırlık olarak hafif ve kablosuz modeller, temizliği daha hızlı ve etkili bir şekilde yapmanızı sağlıyor.

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de tost oluyor. Hazırlanışı pratik ve lezzetli tostlar yapmak için evinizde bir tost makinesinin mutlaka yeri bulunuyor. Plakaların ısınma miktarı önemli olduğu için tost makinesi özelliklerine bakarken harcadığı enerji miktarını göz önünde bulunduruyorsunuz. Ayrıca ızgara yiyecekleri seviyorsanız tost makinesi 180 derece açılır ve ızgara olarak kullanabileceğiniz modeller arasından seçiminizi yapabiliyorsunuz. Mutfakta hem yemek yaparken hem de içecek bir şeyler hazırlarken en çok sıcak suya ihtiyaç duyuyoruz. Sıcak suyu da en kolay kettle ile hazırlayabiliyorsunuz. Kettle tercihi yaparken su kapasitesini ve harcadığı elektrik miktarını düşünerek hareket etmeniz gerekiyor.

Yukarıda elektronik eşya düğün paketi önerileri vererek konu hakkında bilgi sahibi olduk.

Siz de düğün paketi içindeki en önemli paya sahip beyaz eşyaları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
turk kahvesi faydalari teknosa
Devamını Oku

Türk Kahvesinin Faydaları

Güne daha zinde ve canlı bir başlangıç yapmak için çoğumuzun başvurduğu şeylerin başında bir fincan kahve içmek geliyor.…