Oyun konsolları yıllar geçtikçe giderek artıyor. Farklı oyun konsolu markaları tüketicilerine bir çok yeni özellik sunuyor. Rekabetin artması ile birlikte oyun konsolu tercihi de zorlaşmaya başlıyor. Her marka çıkardığı en son oyun konsolunda farklı özellikler ekliyor. Bunlardan biri olan Xbox One S oyun konsolu almak için 6 sebep, yazımızda…

Xbox One S Oyun Konsolu Almak İçin 6 Sebep:

Bir oyun konsolu almayı düşündüğünüzde birçok markanın oyun konsolu alternatifleri ile karşılaşıyorsunuz. Hepsi de farklı fiyat seviyeleri ve özelliklere sahipler. Şunu unutmamak gerekiyor ki iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız iyi bir oyun konsolu seçmeniz gerekiyor. Doğru oyun konsolunu seçmediğiniz zaman oyundan keyif de alamıyorsunuz.

Xbox da bu oyun konsolu alternatiflerinden biri. İlk olarak 2001 yılında Microsoft tarafından piyasaya sunuldu. Geçen sürede Xbox, Xbox 360, Xbox 360 S, Xbox 360 E, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X isimleri ile oyun konsolunun geliştirilmiş sürümleri piyasada yer aldı. Her yeni piyasaya sürülen oyun konsolu ile geliştirmeler yapıldı. Yeni çıkarılan sürümlerde güncellemelere ek olarak yeni özellikler de yer aldı.

Bu oyun konsolları arasında öne çıkanlardan biri de Xbox One S. Bir Xbox One S sahibi olmak için fazlaca sebebiniz var.

Bu sebeplerden ilki Xbox oyun konsollarının, saygın bir geçmişi olan Microsoft tarafından geliştirilmiş olması. Dünyadaki lider markalardan olan Microsoft, en iyi oyun deneyimini kullanıcılarına sunmak için Xbox’ı sürekli geliştiriyor. Çok deneyimli ve güçlü bir ekip, her yeni Xbox’da bir önceki oyun konsoluna göre yeni özellikler ekliyor. Xbox One S de size çok keyifli geçireceğiniz saatler vaad ediyor. Biz de bir Xbox One S oyun konsolu sahibi olmak için 6 sebep ne olabilir sizin için listeledik.

1- Çevrimiçi Oyunlarda Daha İyi Deneyim

Xbox One S çevrimiçi oyun oynamak istediğinizde size oldukça iyi bir oyun performansı sunuyor. Kullananlar da çevrimiçi oyunlarda Xbox One S performansının oldukça tatmin edici olduğunu belirtiyor. Çevrimiçi oyunun anlamını çoğu kişi biliyordur. Ancak bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse: İnternet üzerinden çok fazla kişi ile aynı anda oynamak anlamına geliyor. Yani Xbox One S oyun konsolu sayesinde arkadaşlarınızda internet üzerinden aynı anda oyun oynayabiliyorsunuz. Performansı  iyi olmayan bir konsolda internet üzerinden oyun oynamaya çalıştığınızda konsol performansına göre oyunda takılmalar ve cihazda kasılmalar olabiliyor. Xbox One S bu noktada çevrimiçi oyunlarda oldukça iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

2- Ücretli Üyelikte Oyunlar Sonsuza Kadar Sizin Oluyor

Xbox Live Gold adı verilen üyelik sistemi ile aylık belli bir ücret karşılığında oyun konsolunun size sunduğu çok sayıda oyunu ücretsiz oynama şansına sahip oluyorsunuz. Bu oyunları cihazınıza indirip istediğiniz zamanlarda kullanma şansınız bulunuyor. Xbox Live Gold adı verilen bu üyelik sisteminin en büyük avantajı ise üyeliğiniz sona erdiğinde size verilen oyunların bir daha geri alınmıyor olması. Ücretli üyelik ile Xbox Live Gold sistemine üye olduğunuzda indirdiğiniz bütün oyunlar sonsuza kadar sizin oluyor. Bu da sevdiğiniz oyunları çok daha uzun ve rahatça oynamanıza olanak sağlıyor.

xbox one s oyun konsolu almak teknosa

3- Geçmiş Dönemde Sevdiğiniz Oyunlar Yeniden Piyasaya Sürülüyor

Xbox 360 gibi markanın eski oyun konsollarında oynadığınız ve çok sevdiğiniz oyunlar olabiliyor. Microsoft şirketi geçmiş dönemde çok popüler olmuş ve sevilen oyunları Xbox One S için yeniden dizayn ederek satışa sunuyor. Tabi şirket bu yeni düzenlemeyi yaparken oyunların geçmiş sürümlerine göre yeni sürümlerinde çok daha gelişmiş grafikler ve uyarlamalar kullanıyor. Bu nedenle sizin için efsane olmuş ve çok sevdiğiniz oyunları en son uyarlaması ve grafikleri ile günümüze uygun şekilde oynama imkanı buluyorsunuz. Bu da size nostaljik bir hava ve farklı bir keyif sunuyor.

4- “Play Anywhere” Özelliği Sayesinde Bilgisayarınızda Da Oynayabilirsiniz

Xbox One S’in size sunduğu bir diğer avantaj ise “Play Anywhere” özelliği. İsminden de anlaşılacağı üzere Xbox One S’in “Play Anywhere” özelliği sayesinde Windows 10 yüklü bilgisayarınızda da oyunlarınızı oynamaya imkan veriyor. Bu özellik sayesinde oyun konsolunuza indirdiğiniz oyunları bilgisayarınızda da kolayca oynama şansına kavuşuyorsunuz. Diğer taraftan konsolunuz için satın aldığınız oyunları ayrıca bilgisayarınız içinde satın almanıza gerek kalmıyor. Bu da size ekonomi anlamında avantaj sağlıyor.

5- Oyun Kumandası Ele Çok İyi Oturuyor

Microsoft firmasının Xbox’ı geliştirirken en fazla kafa yorduğu alanlardan biri de oyun kumandasının ergonomisi. Çok iyi şekilde tasarlanmış olan Xbox kablosuz oyun kumandası elinize çok iyi oturuyor. Kolayca kavranabilen ve parmaklarınıza rahat hareket imkanı veren oyun kumandası, oyun sırasında hareketlerinizi kolaylaştırıyor. Bu sayede oyun içerisinde hareketlerinizi daha kolay yapabiliyor ve oyun içerisinde kendinizi daha rahat ilerleyebiliyorsunuz. Bu durum oyun oynarken başarılı olma imkanınızı da arttırıyor. Oyun keyfinizi ikiye katlıyor.

6- Xbox Live ve Xbox Live Gold Sistemleri Oldukça İyi

Belli bir ücret karşılığında üyelik sistemi ile kayıt olabildiğiniz Xbox Live ve Xbox Live Gold sistemleri diğer çevrimiçi sistemlerle karşılaştırıldığında çok iyi bir hizmet kalitesini vaad ediyor. Bu iki özelliği bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse, belli bir üyelik ücreti sayesinde Xbox cihazınıza farklı oyunları ücretsiz indirebilme olanağı sağlıyor. Bu sistemleri ücretli olarak kullananların da görüşleri hizmet kalitesinin çok yüksek olduğunu ifade ediyor.

Xbox One S’i incelemek için tıklayın.

0 Shares:
Diğer Yazılarımızı İnceleyin
can sikintisina iyi gelen oyunlar teknosa
Devamını Oku

Can Sıkıntısına İyi Gelen Oyunlar

Mobil teknoloji her yıl gösterdiği ilerlemeyle büyük değişimler yaratıyor. Bazen iş dünyasına bazen de sanat sektörüne büyük ilham…
god of war 4 teknosa
Devamını Oku

God Of War 4 Oyun İncelemesi

God of War serisi, PlayStation’larda her zaman görsel olarak zamanın ötesinde etkileyici bir deneyim sunuyor. Bilgisayar monitörlerinin görüntü…
ps 5 yeni hangi ozelliklere sahip teknosa
Devamını Oku

PS5 Yeni Hangi Özelliklere Sahip?

Tek başımıza ya da arkadaşlarımızla birlikte vakit geçirirken yaptığımız en eğlenceli aktivitelerin başında konsol oyunları oynamak geliyor. Konsol…
PS5 vs PS4 teknosa
Devamını Oku

PS5 vs PS4 Özellikleri

Evde kendi başımıza kaldığımızda ya da arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde yaptığımız en eğlenceli aktivite konsol oyunları oynamak oluyor.…
telefon oyun konsolu nedir teknosa
Devamını Oku

Telefon Oyun Konsolu Nedir?

Akıllı telefonu olan birçok kişi, telefonunu oyun oynamak için de sıklıkla kullanıyor. Özellikle son yıllarda mobil oyun dünyasında…