Estetik ve şık görüntüsü, kullanışlı arayüzü ve dört günlük pil ömrü ile Samsung akıllı saatler bir kullanıcının isteyebileceği birçok özelliği bir arada sunuyor. Samsung akıllı saatler yuvarlak ve paslanmaz çelik kasasıyla kaliteli ve klasik bir kol saati izlenimi veriyor. Yuvarlak kasa olması sadece şık görünmesi için tasarlanmamış gibi duruyor. Çünkü akıllı saat kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri parmaklarıyla saatin küçük ekranına dokunurken başka bir şeyleri kapatabiliyor ya da yanlış yere tıklayabiliyor olmasıydı. Samsung akıllı saatlerde menüler arasında geçiş dönebilen çerçeve sayesinde yapılıyor. Bu da kullanıcılar açısından oldukça kullanışlı oluyor. Bu yazımızda Samsung akıllı saatler hakkında bilmeniz gerekenler nedir anlatacağız.

Geleneksel Tasarım Göz Dolduruyor

Samsung akıllı saatlerin tasarımı klasik saatlerle benzer yapıya sahip. Bu tasarım sayesinde üzerinizde teknolojik bir cihaz taşıyormuş gibi görünmüyorsunuz. Her türlü kıyafetinize uyacak şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yuvarlak tasarım daha sportif bir görünüme sahip duruyor.

Samsung akıllı saat seçenekleri arasında 46 ve 42 mm olmak üzere iki farklı seçim mevcut. Daha büyük pil ve dokunmatik ekran isteyen kullanıcılar için 46 mm iyi bir seçenek oluyor. Buna ek olarak farklı saat arayüzleri kullanabiliyor ve saat kayışını istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Yani akıllı saatinizi tamamen kendi zevkinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz.

Samsung akıllı saatler geleneksel saat anlayışını her anlamda yaşatmaya çalışıyor. Bu nedenle klasik saatlerde bulunan tik-tok sesleri ve her saat başında çalan uyarı sinyali akıllı saatlerde de bulunuyor. Yüzeyi tamamen dijital olsa da tüm ayrıntılarını görebildiğimiz derinlik efekti kusursuz bir klasik saat görünümü ve hissi katıyor.

Akıllı saatlerde ekranın sağlamlığı da önemli özellikler arasında yer alıyor. Samsung akıllı saatler Gorilla Glass DX+ teknolojisi ile korunuyor. Çarpmalar ya da düşmelere karşı daha dayanıklı hale geliyor. Sağlamlığın yanında su geçirmeme özelliğine de sahip. Askeri standartlarda dayanıklılık sertifikasıyla üretiliyor.

Samsung Akıllı Saatlerin Yazılımı Nasıl?

Samsung, akıllı saatlerinde Tizen giyilebilir işletim sistemini kullanıyor. Tizen işletim sistemi kullanımının kolaylığı ve akıcılığıyla öne çıkıyor. Menüler arasında hızlı bir şekilde dolaşabiliyorsunuz. Saatin çerçevesini çok hızlı çevirdiğinizde bazen takılmalara neden olabiliyor ya da uygulamalarda donma problemi yaşanabiliyor. Ancak bunlar yazılımsal sorunlar olduğu için sürekli yapılan güncellemelerle giderilebiliyor.

Saatin standart ön yüzünde gelen bildirimleri görebiliyorsunuz. En fazla yirmi bildirime kadar ekranda gösterebiliyor. Bu bildirimleri silmek istediğinizde telefonunuzda olduğu gibi hızlıca kaydırabiliyorsunuz ya da açmak istediğinizde üzerini tıklayabiliyorsunuz.

samsung akilli saatler teknosa

Bildirimlerin yanı sıra tarih, hava durumu gibi çeşitli eklentiler de saatin ön yüzünde yer alıyor. Bunları da istediğiniz gibi değiştirebiliyor ya da tamamen ön yüzden kaldırabiliyorsunuz. Bunun için eklentinin üzerine uzun süre basılı tutmanız yeterli oluyor. Saatte bulunan tüm uygulamalara erişmek için ise sağ alttaki düğmeye basıyorsunuz.

Samsung akıllı saatinizi yine Samsung telefonunuzla eşleştirdiğinizde gelen bildirimleri yanıtlamak oldukça kolay oluyor. Mesajlarınızı ve elektronik postalarınızı okuyabiliyor, aynı zamanda da cevaplayabiliyorsunuz. Gelen sesli aramaları kolayca cevaplayabiliyor ve saatiniz üzerinden konuşmalar yapabiliyorsunuz.

Ancak iPhone telefon ile Samsung akıllı saati kullanmak istiyorsanız burada biraz kısıtlandığınızı hissedebiliyorsunuz. Çünkü böyle bir durumda bildirimleri sadece görüntüleyebiliyor ancak cevaplayamıyor olacaksınız. Ayrıca gelen aramaları cevaplarken de telefonunuzun hoparlör ve mikrofonunu kullanıyorsunuz. Saatin hoparlöründen konuşma sağlayamıyorsunuz. Bu şekilde bir kullanım yapmanız gerekiyorsa telefonunuzun kulaklığının takılı olması faydalı olacaktır.

Samsung Akıllı Saatler Hayatınızı Dengeliyor

Akıllı saat teknolojisindeki gelişmelerin en faydalı olanı sağlığımızla ilgili yapılan geliştirmeler oluyor. Samsung akıllı saat özellikleri arasında stres takibini yapıyor olmasıdır. Yaşadığınız yüksek stresli bir durum olduğunda saatiniz bunu tespit ediyor ve hemen rahatlamanız için size nefes egzersizleri önermeye başlıyor.

Samsung akıllı saatiniz stresinizin yanı sıra uykunuzu da düzenli olarak takip ediyor. Uyku takip özelliği, son çıkan saatlerde daha da geliştirilmiş bir şekilde bulunuyor. Bu özellik sayesinde uykunuzun tüm aşamalarını adım adım takip ediyor. Böylece uyku alışkanlıklarınızı düzenlemeye ve daha kaliteli uyuyarak güne zinde başlamanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Akıllı saatinizden sağlığınızla ilgili gelecek bildirimler sizin yaşam kalitenizi artırmayı amaçlıyor.

Akıllı saatlerin en çok kullanılan özelliklerinden biri fitness takibidir. Samsung akıllı saatlerde de hem açık hava hem de kapalı alanlarda yapılan çok çeşitli antrenman çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlilik sayesinde saatinizi yaptığınız aktiviteyi doğru bir şekilde takip edebilmesi için yönlendirebiliyorsunuz.

Sağlığımız için spor yapmanın dışında dengeli beslenmemiz de gerekiyor. Akıllı saatiniz sayesinde aldığınız kalorileri takip edebiliyor ve kendinize uyumlu olacak şekilde programlayabiliyorsunuz.

Bir diğer sağlıkla ilgili takip edebileceğiniz bilgi ise kalp atış hızınız. Samsung akıllı saatiniz kalp atış hızı sensörü ile her on dakikada bir nabzınızı kontrol ediyor. Samsung Health uygulamasından istediğiniz zaman kontrol edebiliyorsunuz.

Samsung Akıllı Saatlerin Pil Ömrü Ne Kadar?

Yeni nesil Samsung akıllı saatlerin pil ömrü oldukça tatmin edici seviyede bulunuyor. Saatinizi normal bir şekilde kullandığınızda yani günlük bazı aktiviteler yapıp bildirimleri kontrol ettiğinizde pili 4 gün boyunca dayanıyor olacaktır.

Burada saatinizin ekranını kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmanız gerekiyor. Ekranın tamamen açık olması durumunda pil ömrü yaklaşık olarak 2 güne düşüyor.

Akıllı saatte bulunan güç tasarruf modu da kullanıcı deneyimi açısından tatmin edici. Çünkü saat tasarruf modunda olsa bile bildirimleri göstermeye devam ediyor.

Saatle birlikte verilen şarj cihazıyla bir saatten biraz daha fazla sürede tam dolu olarak şarj edebiliyorsunuz. Samsung’un kablosuz şarj pediyle akıllı saatinizi şarj edemiyorsunuz.

Bu yazımızda Samsung akıllı saatler hakkında bilmeniz gerekenler nedir anlatmaya çalıştık.

Size en uygun Samsung akıllı saatleri görmek için tıklayın.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
iphone nasil yedeklenir teknosa
Devamını Oku

iPhone Nasıl Yedeklenir?

Akıllı telefonlarımız hiçbir zaman yanımızdan ayırmadığımız cihazların başında geliyor. Gelişen özellikleri sayesinde hemen her bilgimizi içerisinde tutuyoruz ve…