Nova 9, Huawei’nin yeni nesil için birinci sınıf bir deneyim sunan en yeni orta sınıf telefonu olma özelliğini taşıyor. Göz alıcı tasarıma ve amiral gemisi telefonlar düzeyindeki teknik özellikleriyle dikkat çeken Nova 9, 50 MP kamera, 120 Hz OLED ekran ve 66 W hızlı şarj özelliğiyle kullanıcıları etkiliyor. Teknik özellikleri kağıt üzerinde çok iyi olması ancak fiyatının benzer özellikteki telefonların neredeyse yarı fiyatına gelmesi akıllarda bazı soru işaretleri yaratıyor. Telefonu almak isteyenler normal kullanımda nasıl performans sergilediğini ve belirtilen özellikleri tam olarak kullanıp kullanamadığını merak ediyor. Bu yazımızda Huawei Nova 9 hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Huawei Nova 9 Tasarımı

Nova 9’da kusur bulunamayacak en önemli özelliği arasında harika tasarımı bulunuyor. Çok şık, temiz ve modern bir estetiğe sahip olarak üretiliyor. Yalnızca 7,77 mm kalınlığı ile süper ince yapısı ve 175 gram ağırlığı ile göze hoş gelen bir yapısı oluyor.

Ön ve arka yüzeyinde bulunan cam, telefona birinci sınıf bir çekicilik katıyor. Arkada bulunan ve hap görünümüne sahip büyük bir kamerası, altında ise diğer küçük kamera ve sensörleri ile ilk bakışta hemen dikkat çekiyor. Nova 9’un ana kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip oluyor. Arkadaki kamera modülünün çoğunu bu ana kamera kaplıyor. Diğer kalan bölümde ise 3 küçük kamera ve flaş bulunuyor. Elips şeklindeki kamera modülünün dışarıya doğru fazla çıkıntısı olmadığı için düz bir zeminde eğimli durmamış oluyor aynı zamanda da elimizde kullanırken telefonun oynamasını sağlıyor.

Huawei Nova 9 Ekranı

Nova 9’un ekranı, Huawei’nin amiral gemisi telefonların birçok özelliğini taşıyor. Kavisli bir ekran kullanılıyor ancak bu kavis öyle çok fazla olmuyor. Görüntü kavisli noktalara geldiğinde herhangi bir kararma olmuyor ve kullanırken de bu kavisler nedeniyle çok fazla hata yapmıyorsunuz. Kavisli ekranda yanlışlıkla bir şeylere dokunmak en çok yaşanan sorunlar olsa da Huawei Nova 9’un ekranında bu durum çok sık yaşanmıyor. Bu açıdan bakıldığında iyi bir ekran deneyimi sunmuş oluyor.

Huawei Nova 9’un 6,57 inç’lik ekranı 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor. Bu da ortalamanın çok üzerinde bir piksel yoğunluğu yaratıyor. Bu çözünürlüğe sahip ekranda OLED kullanılmış olması keskinlik ve netlik anlamında oldukça büyük avantaj sağlıyor.

Nova 9’un ekranıda 1 milyarın üzerinre renk desteği bulunuyor. Siyah rengin derinliği, yüksek parlaklığa sahip olması ve renk canlılığı mükemmel bir multi medya deneyimi sunuyor.

Ekranın dikkat çeken bir başka özelliği ise 120 Hz yenileme hızına sahip olması oluyor. Günümüzde üst sınıf telefonlarda bulunan bu özellik, ilk defa orta segment bir telefonda bulunuyor. Bu da Huawei Nova 9’u benzersiz kılan özelliklerin başında geliyor.

huawei nova 9 inceleme teknosa

Huawei Nova 9 Pil Ömrü

Nova 9 telefonlarda 4300 mAh’lik bir pil kapasitesi sunuluyor. Bu sayede telefonu bir gün boyunca rahat bir şekilde kullanabildiğiniz anlamına geliyor. Eğer yoğun olarak telefonu kullanıyorsanız şarjın bir sonraki güne çıkması pek mümkün görünmüyor.

66 W kablolu şarj desteği etkileyici bir performans sunuyor. Telefon sadece 15 dakika şarj edildiğinde pil seviyesi %38’e ve yarım saat şarj edildiğinde ise %75’e çıkıyor. Böylece sadece yarım saatlik bir şarjla neredeyse tüm gün telefonsuz kalmamış oluyorsunuz.

Şarj konusunda en büyük dezavantajı ise, kablosuz şarjı desteklememesi oluyor. Fiyat anlamında orta segment bir telefon olduğu için kullanım sırasında bunu hiç aramıyorsunuz. Huawei Nova 9 telefonun çekici gelen birçok özelliği bulunuyor. Telefonun tasarımı, ekran kalitesi ve kamerasıyla ayrı bir yere sahip oluyor. Telefonun 5G uyumlu olmaması bir dezavantaj gibi sunulsa da, orta segmentteki bir telefondan kimsenin böyle bir beklentisi bulunmuyor.

Yukarıda Huawei Nova 9 telefon incelemesi sunduk.

Siz de en iyi Huawei marka telefonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Yazılarımızı İnceleyin
iphone xr ozellikleri teknosa
Devamını Oku

iPhone XR Özellikleri

Her yıl Apple’ın yeni piyasaya süreceği telefon modelleri merakla beklenirken daha önce çıkmış telefonlara ilgi de azalmıyor. Daha…
ekran koruyucu nedir teknosa
Devamını Oku

Ekran Koruyucu Nedir, Ne İşe Yarar?

Günümüzün vazgeçilmez cihazları olan akıllı telefonlar, tablet ve dizüstü bilgisayarlarımızı dış ortamlardan gelebilecek tehlikelere karşı korumak için oldukça…