Hemen her kullanıcının evinde televizyon bulunsa da bazı cihazlar gelişmiş teknolojilerle donatılmamış olabilir. Bu durumda cihazlarınızı değiştirmek yerine gelişmiş özellikler kazanmasına yardımcı olacak alternatif yöntemler deneyebilirsiniz. TV Stick çeşitleri değerlendirilebilecek yöntemlerden biridir. HDMI bağlantısı ile televizyona bağlanan TV Stick çeşitleri sayesinde cihazınıza akıllı cihaz özellikleri katabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz cihaz seçeneklerinden birisi de Mi TV Stick modelleridir. Mi TV stick çeşitleri televizyonlarda harici olarak bağlantı kurmak konusunda başarılı bir donanıma sahiptir. Böylece siz de cihazlarınızı değiştirme zorunluluğu olmadan var olan televizyonların yeni özellikler kazandırabilirsiniz.

TV Stick Nedir?

TV stick, televizyon üzerinden çeşitli içeriklerin izlenmesine olanak sağlayan bir cihazları ifade eder. Ancak bazı televizyonlar manuel olarak adlandırılan yalnız kablolu bağlantı ile uydu yayınları üzerinden çalışma özelliklerine sahip olabilir. TV stick manuel olarak tasarlanan televizyonların akıllı cihaz özellikleri kazanmasına yardımcı olur.

TV Stick, HDMI bağlantısı olan televizyonlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilir. Televizyon ile bağlantı kurulmasının ardından internet erişimi ve akıllı cihaz özelliklerinin gerekli olduğu uygulama ve oyunların kurulumu kolaylaşır. Böylece internet üzerinden farklı uygulamalara televizyonda ulaşma imkanı elde edilebilir. Genellikle streaming services olarak bilinen akış hizmetleri olan uygulama platformları ile bağlantı kurulabilir.

Mİ TV Stick Ne İşe Yarar?

Mi TV stick, Xiaomi markası tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan bir cihazları ifade eder. TV stick’ler manuel olarak adlandırılan televizyonlara akıllı cihaz özelliği kazandıran ürünlerdir. Android sistemi üzerinden çalışma gerçekleştirir. Android cihazlar için olan bazı uygulamaların yer aldığı Google Play Store üzerindeki uygulamaların televizyonda kullanılmasına imkan verir. Mi TV Stick video kayıtları, televizyon programları ya da oyunlara kadar birçok noktada içerik desteğini sağlar. Özellikle Netflix, Youtube, Amazon Prime ve Disney+ gibi popüler akış hizmeti sunan uygulamaların televizyona yüklenmesinde avantaj oluşturur.

Mi TV sticklerin en önemli özelliklerinden birisi de Chromecast ayrıntısıdır. Chromecast özelliği sayesinde telefon veya farklı akıllı cihazlar üzerinden televizyona içerik aktarımı yapılabilir. Örnek olarak, Mi TV stick ile telefondan açtığınız bir video kaydını televizyona aktarabilir ve geniş ekran ayrıcalığına erişebilirsiniz. Cihazların bir diğer özelliği ise Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını desteklemesidir. Bluetooth kulaklık ve hoparlörler ile bağlantı kurulması açısından ürünün bu özelliği avantaj oluşturur.

Android TV Stick Nedir?

Android TV stick, Android işletim sistemi destekli olarak kullanılır. HDMI bağlantısı ile televizyona bağlanan stick sayesinde farklı yayın akışlarına ulaşmak mümkün olur. Google Play Store üzerinden paylaşılan uygulama ve oyunlara erişmeye imkan verir. Android TV Stick’lerin en önemli avantajı Android ekosistemi ile entegre olarak çalışmasıdır. Bu sayede var olan Google hesabı ile bağlantı kurmak kolaylaşır. Google hesap üzerinden daha önce incelenmiş ya da indirilmiş uygulamalara kolaylıkla ulaşılır. Böylece akıllı cihazlar üzerinde kullanılan uygulama ve oyunlara televizyonda kullanılabilir.

Android TV Stick Nasıl Kullanılır?

Android TV stick kullanım kolaylığı ile kullanıcıya önemli avantaj sağlar. Gelişmiş özelliklerle tasarlanan cihazların kullanılması için izlenen adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bağlantı kurma: İlk etapta HDMI girişi olan bir televizyonun olması gerekir. Güç adaptörünün prize takılması ile cihaz çalıştırılır. Ardından HDMI kablosu yardımı ile televizyon ile cihaz birbirine bağlanır.
 • Kurulum: Cihazın açılması ve televizyonla aradaki bağlantının sağlanmasının ardından talimatlar yerine getirilir. Talimatlar arasına Wi-Fi bağlantısı kurulması ve Google hesabına giriş yapılması gibi adımlar bulunur. Ayrıca kurulum aşamasında dil seçeneği de belirlenir.
 • İnternete Bağlanma: Uygulama ve oyunları televizyona indirmek için cihazın internete bağlı olması gerekir. Wi-Fi bağlantısı kurmak için kablosuz ağ ayarlarına girilir. Uygun bir Wi-Fi ağı seçilir ve şifre bilgisi girilir. Girilen bilgiler doğru olduğunda internet bağlantısı başarılı bir şekilde kurulur.
 • Uygulamaları İndirme: Google Play Store’a giriş yapılarak uygulama ve oyunları detayları ile incelemek mümkündür. İstediğiniz oyun ve uygulamayı dilerseniz arama çubuğundan aratarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Oyunlar, müzik ve video uygulamaları, dijital platformların birçoğunu bu alandan indirebilirsiniz.
 • Uygulamaların Kullanılması: Uygulama mağazasından indirdiğiniz içerikleri hesap bilgilerinizi girerek açabilirsiniz. Her uygulama için hesap giriş bilgileriniz olmalı, uygulamalar için aktif bir hesabınız yoksa da uygulama özelinde kendinize ait yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ardından uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Sesli Kontrol Özelliği: Bazı Stick cihazlarda sesli komut sistemi bulunur. Cihazın uzaktan kumandasında bulunan mikrofon düğmesine basarak sesli kontrol sistemini kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi Mi TV Stick çeşitlerinde öncelikli olarak Android işletim sistemini kullanılır. Özellikle Google’a bağlı Android televizyon uygulamaları üzerinde çalışma gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra Xiaomi Mi TV Stick’lerin sahip olduğu başlıca özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Cihazlarda genellikle 4 çekirdekli işlemciye yer verilir.
 • RAM özellikleri 1 GB ve 2 GB gibi seçeneklere sahiptir.
 • Görüntü kalitesi olarak 1080p ile 4K çözünürlük desteği sunan seçenekler bulunur.
 • Cihazların genelinde Wi-Fi, Bluetooth özellikleri vardır. Bu sayede kablosuz bağlantı ile televizyonlara ve akıllı cihazlara bağlanabilir.
 • Sesli asistan desteği de cihazlarda yer alan özelliklerden biridir.
 • Mi TV Stick’ler kompakt bir tasarıma sahiptir. Böylece farklı TV’lerde kullanılmak üzere kolayca taşınabilir.
 • Cihazların kendine ait uzaktan kumandası vardır.

Xiaomi Mi TV Stick cihazların her birisi gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılara konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Kolay kullanım olanağı sağlayan Stick cihazlar manuel televizyonları akıllı özellikli hale getirebilirsiniz. Sizler de çeşitli uygulama ve oyunları televizyonunuza kurmak isterseniz Xiaomi Mi TV Stick çeşitlerine bir şans verebilir, keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

0 Shares:
Diğer Yazılarımızı İnceleyin
apple sirketi tarihcesi teknosa
Devamını Oku

Apple Şirketinin Tarihçesi

Teknoloji dünyası büyük bir hızla gelişirken bazı markalar hem bu konuda önderlik yapıyor hem de tüm teknoloji meraklılarının…
uydu alicisi tavsiyeleri teknosa
Devamını Oku

Uydu Alıcısı Tavsiyeleri

Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler televizyon yayınlarına da yansımaya başlıyor. Standart yayınlar tamamen ortadan kalkarken yerlerini dijital yayınlar…
camasir makinesi nerede olmali teknosa
Devamını Oku

Kurutma Makinesi Nerede Olmalı?

Evlerimizin en önemli eşyaları arasında, ev işlerimizi kolaylaştıran ve bize en çok zaman kazandıran beyaz eşyalar yer alıyor.…